Vaše zprávy
>> Karviná
Článek od uživatele Balcarová Lucie

V Bohumíně ruší kvůli vysoké hladině řeky sobotní uzamykání Odry

obrazek


Letošní tradiční rozlučka s vodáckou sezónou na řece Odře se kvůli nepříznivým hydrologickým prognózám a vysokému průtoku v řece ruší. Oblíbené uzamykání meandrů Odry se mělo uskutečnit tuto sobotu 30. září ve Starém Bohumíně. Město z důvodu bezpečnosti akci pro letošní rok zrušilo.

27.9.2017 14:02

„Podle prognóz bude v sobotu průtok v Odře těsně nad hranicí 60 m³/s, a to je pro sjezd ještě stále hraniční hodnota. Protože se hromadné akce účastní často i začátečníci, nechceme riskovat jejich zdraví a životy a letošní uzamykání proto definitivně rušíme. S vodáky se zase sejdeme příští rok při červnovém odemykání řeky,“ sdělila Miroslava Šmídová, šéfka organizačního odboru bohumínské radnice, který má pořádání vodáckých akcí na starosti.

Městská půjčovna lodí letos opět zaznamenala vysoký počet zájemců. Jejích služeb využilo od července do září necelých 1800 lidí.

„Za jedenáct let provozu městské půjčovny se tu vystřídalo téměř 14 tisíc dospělých a dětí. Letošní sezóna byla opět velmi úspěšná, dvoutisícový rekord z loňska půjčovna ale kvůli poslednímu deštivému víkendu a zrušení hromadného uzamykání nepřekonala,“ uvedla Šmídová s tím, že se na úspěšné sezóně podepsalo příznivé počasí a téměř až do poslední chvíle ideální podmínky pro sjezd.

Město, které půjčovnu ve spolupráci se starobohumínskými dobrovolnými hasiči provozuje, plánuje v příštím roce investovat do obměny vybavení.

„Chceme, aby vodáci měli k dispozici kvalitní lodě, proto v příštím roce počítáme s výměnou některých raftů a kánoí. Postupně podle potřeby dokupujeme i záchranné vesty pro děti a dospělé,“ dodala Šmídová s tím, že i v následující sezóně si zájemci budou moci vybrat ze zhruba dvaceti lodí různých typů. Půjčovné zůstane zdarma, vodáci zaplatí pouze za převoz lodě, a to 100 korun za kánoi a 200 korun za raft.

Počet zhlédnutí: 137
Vaše názory - 0 příspěvků
nahoru


Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů