Vaše zprávy
>> Trutnov
Článek od uživatele Ehlová Dana

Festival Hudební léto Kuks vyvrcholil koncertem fenomenálního Otto Sautera a souboru Czech Brass

obrazek


Sedmý ročník mezinárodního festivalu Hudební léto Kuks je minulostí. Závěrečný koncert, na němž se v kostele Nejsvětější Trojice v Kuksu představil 20. srpna vynikající německý hráč na picollo trubku Otto Sauter a žesťový ansámbl Czech Brass, byl důstojným a skutečným vyvrcholením letošní přehlídky.

22.8.2016 21:55

Posluchače v kostele Nejsvětější Trojice přivítal ředitel a dramaturg festivalu Hudební léto Kuks MgA. Vít Havlíček, PhD., který na úvod řekl: „Dnes máme obzvláště vzácné hosty. Jsem rád, že pozvání na festival přijal fenomenální německý trumpetista Otto Sauter a spolu s ním vystoupí český žesťový soubor Czech Brass. Program je sestaven z děl 17. a 18. století. Mnohé skladby, které zazní, jsou všeobecně známé, a tak doufám, že to bude krásné vyvrcholení letošního ročníku.”

Než pozval "na scénu" hlavní aktéry, tedy Otto Sautera a soubor Czech Brass,  ještě dodal: „Poděkování patří členům pořádajícího spolku Královédvorský chrámový sbor, správě hospitalu Kuks a také vám všem, milí diváci, protože bez vás by festival neměl tu správnou kulisu.”

A pak už Otto Sauter s Czech Brass vedeným trumpetistou Markem Zvolánkem "servírovali" náročné skladby s mimořádnou lehkostí a evidentní radostí, která se současně přenášela do publika. Na úvod zazněla Charpentierova skladba Te Deum - Preludium v naprosto mistrovském provedení a posluchači nešetřili potleskem. I v dalším průběhu koncertu se dočkali jiskřivé a jásavé hudby, která je odrazem doby, v níž vznikla, doby, kdy lidé žili mnohem jednodušeji, ale také šťastněji.

Nutno dodat, že Otto Sauter a Marek Zvolánek jsou členy ansámblu Ten of the Best (Deset z nejlepších), který od roku 1991 sdružuje deset nejlepších trumpetistů světa, a návštěvníci posledního koncertu sedmého ročníku festivalu Hudební léto Kuks tak dostali vzácnou příležitost slyšet absolutní špičky v oboru.    

Zážitek to byl naprosto mimořádný, což dokázal i závěrečný standing ovation.    

Počet zhlédnutí: 228
Vaše názory - 0 příspěvků
nahoru


Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů