Vaše zprávy
>> Brno-město
Článek od uživatele Veselý Ondřej

Novinka varuje před požárem – na e-mail i chytrý telefon

Brněnští studenti spustili službu, která sleduje výjezdy jihomoravských hasičů. Aplikace dokáže upozornit uživatele v nejbližším okolí nahlášené krizové události.

14.11.2012 07:49

"Musíme poděkovat především našim hasičům, jiné kraje výjezdy nezveřejňují," uvedl jeden z programátorů Ondřej Veselý.

Informace o zásazích totiž služba StreetAlert přebírá z webových stránek. Program především dokáže podle zveřejněných informací určit přibližnou polohu události, ať už jde o požár, nebo například o únik nebezpečného plynu. Pro uživatele s chytrým telefonem je tak nově k dispozici speciální aplikace, která upozorní jen ty, kteří se nachází v nastavené vzdálenosti. Občas dokonce varuje ještě dřív, než dorazí jednotky požární ochrany.

„Vždycky mě fascinovalo, jak kolem mě jedou hasiči, a já nevím kam. Chtěl jsem za tím vidět ten příběh,“ vysvětlil Veselý.

Pro ty, kteří chytrý telefon nevlastní, je připravena webová stránka www.streetalert.cz, která zajistí hlídání okolí libovolného místa. Stačí zadat do systému orientační adresu a e-mail, na který má být v případě blízkého zásahu upozorněno.

Službu chtějí programátoři dál zdokonalovat. V plánu na další vývoj je například možnost omezit si upozorňování jen na kritické výjezdy. Hasiči jsou však prý jen začátek, v budoucnu mají přibýt ještě další zdroje, například varování meteorologického úřadu. Samotná aplikace i upozorňování na e-maily je zdarma.

Počet zhlédnutí: 496
Vaše názory - 0 příspěvků
nahoru


Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů