Osobnosti

Markéta Reedová

obrazek

Markéta Reedová

FOTO: archiv, Právo

15.9.2010 15:49 Začínala v Českém rozhlase a určitou dobu působila také v The Financial Times. Byla předsedkyní SNK-ED, od nichž v roce 2009 odešla a připojila se k Věcem veřejným. Za ně se následně ucházela o post primátorky Prahy.

Narodila se v roce 1968 v Praze , vystudovala střední ekonomickou školu a sociální a masovou komunikaci na Univerzitě J.A. Komenského. Pracovala v hudební redakci Českého rozhlasu, poté se zabývala ekonomicko-obchodní konzultační činností, v Londýně dělala manažerku ve vydavatelství a působila také v The Financial Times.

V roce 2002 vstoupila k Evropským demokratům (později SNK-ED), jimž v budoucnu až do svého vystoupení v roce 2010 předsedala. V letech 2004 - 2006 dělala asistentku europoslanci Josefu Zieleniecovi. Stala se členkou zastupitelstva hlavního města Prahy , kde také jako radní zastávala funkci náměstkyně primátora a předsedala Komisi pro transparentní veřejnou správu. V roce 2009 ovšem rezignovala s ohledem na nechuť magistrátu přijmout její protikorupční strategii a také proto, že se ji prý zastupitelé ODS chystali sesadit za její kritiku Opencard.

Markéta Reedová na on-line chatu

FOTO: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

S tímto projektem ostatně nesouhlasila již od samého začátku. Stejně tak byla proti pořádání olympiády v Praze . "Je to pitomost a říkala jsem to od samotného počátku, ačkoliv mám sport ráda," uvedla v on-line chatu Novinek.cz. "Praha je příliš malá na tak megalomanskou akci. Teď sledujte, jak dává zabrat Londýnu . Ten je přitom mnohonásobně větší než Praha."

V roce 2010 se stala lídrem kandidátky Věcí veřejných , avšak strana ve volbách neuspěla kvůli kroku radnice, která Prahu rozdělila na několik obvodů, a menší strany tak poškodila. Uznal to i Ústavní soud , nové volby ovšem nevyhlásil. Po neúspěšných volbách ji ministr pro místní rozvoj za VV Kamil Jankovský jmenoval generální ředitelkou Centra pro regionální rozvoj ČR.

Václav Lang, Novinky

nahoru

Osobnosti:

obrazek

Akihito

obrazek

Lenka Andrýsová

obrazek

František AdámekStalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV programStalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů