Osobnosti

Martin Tesařík

obrazek

Nový hejtman Olomouckého kraje Martin Tesařík.

FOTO: Archiv, Právo

15.9.2010 15:15 Bývalý hejtman Olomouckého kraje působil dříve jako primátor Olomouce a byl členem Poslanecké sněmovny. V roce 2010 se rozhodl pro kandidaturu do Senátu.

Martin Tesařík se narodil 3.července 1954 v Prostějově. Vystudoval Střední průmyslovou školu strojní v Olomouci a VUT v Brně . Pracoval jako ekonom ve Strojním a vývojovém závodě národního podniku Prefa Olomouc a jako referent na Územním odboru Ministerstva zemědělství ČR v Olomouci .

V zastupitelstvu Olomouce je od roku 1990. Nejprve byl zvolen za nezávislé, poté se v roce 1995 stal členem . Svého času byl jejím místopředsedou a předsedou krajského výkonného výboru.

Poté, co působil na postu náměstka primátora, se stal v roce 1998 v Olomouci primátorem a na tomto místě setrval do roku 2006. Tehdy byl zvolen do Poslanecké sněmovny , ale na svůj post rezignoval poté, co v roce 2008 nastoupil na místo hejtmana Olomouckého kraje.

V roce 2010 se Tesařík úspěšně kandidoval v podzimních senátních volbách. O dva roky později jej ve funkci hejtmana nahradil Jiří Rozbořil .

val, Novinky

nahoru

Osobnosti:

obrazek

Madeleine Albrightová

obrazek

Antonín Rašek

obrazek

Dita CharanzováStalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV programStalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby