Osobnosti

Milan Šťovíček

obrazek

Mgr. Milan Šťovíček

FOTO: Poslanecká sněmovna ČR, Novinky

6.8.2010 14:20 Milan Šťovíček usednul v roce 2010 v Poslanecké sněmovně za Věci veřejné. Kvůli podpoře Nečasovy vlády jej strana po dvou letech vyloučila ze svých řad. V roce 2013 se rozhodl pro spolupráci s vládním hnutím STAN.

Šťovíček se narodil 27. ledna 1958. Žije v Litvínově, kde v letech 2006 až 2009 vykonával funkci starosty, je ženatý a má tři děti.

Poslanec Milan Šťovíček absolvoval Pedagogickou fakultu v Hradci Králové - obor biologie, pedagogika. Poté, co byl v roce 2009 stranickými kolegy z ODS odvolán  z funkce litvínovského místostarosty (načež se vzdal členství v ODS a do žádné jiné strany nevstoupil), se vrátil ke svému dřívějšímu povolání ředitele Střední odborné školy pro ochranu a obnovu životního prostředí - Scholy Humanitas.

Z VV do STAN

Když ho před volbami roku 2010 oslovili Radek John , Josef Dobeš a Petr Skokan z Věcí veřejných, rozhodl se za VV jako nezávislý kandidát ucházet o poslanecký mandát. Toho také dosáhl. O rok později byl navíc opětovně zvolen do funkce starosty.

Po rozštěpení VV počátkem roku 2012 sice Šťovíček setrval ve straně, která se přesunula z vládní koalice do opozice, kvůli podpoře Nečasova kabinetu byl ale na sklonku roku z Věcí veřejných vyloučen.

Na jaře roku 2013 pak Šťovíček oznámil, že se rozhodl spojit síly s vládním hnutím Starostové a nezávislí (STAN). Zdůvodnil to tím, že jsou mu jako starostovi blízké programové cíle hnutí STAN.

 

Novinky

nahoru

Osobnosti:

obrazek

Antonín Rašek

obrazek

ANO 2011

obrazek

Julian AssangeStalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV programStalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby