Osobnosti

Marta Semelová

obrazek

Mgr. Marta Semelová

FOTO: Poslanecká sněmovna ČR, Novinky

5.8.2010 15:09 Marta Semelová je od mládí členkou komunistické strany, za KSČM se také v roce 2010 poprvé dostala do Sněmovny. Pražská politička a učitelka na základní škole na sebe připoutala pozornost zejména svou obhajobou totalitních praktik KSČ. Právě proto bývá řazena k ortodoxní komunistické odnoži.

Marta Semelová , absolventka Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze , se narodila 1. března 1960. Do KSČ vstoupila ihned po dosažení plnoletosti, čímž navázala na dlouholetou rodinnou tradici. Je rozvedená a má dvě děti.

Novináři je v současné době řazena ke stalinistickému křídlu strany a v širší povědomí veřejnosti vešla veřejnou obhajobou Klementa Gottwalda.

V roce 2004 musela například i policii vysvětlovat svá slova „Gottwaldův odkaz stále platí“ pronesený veřejně v den výročí úmrtí Gottwalda.

O dva roky později zase prohlásila v rozhovoru pro Hospodářské noviny, že při politických procesech v 50. letech „byli souzeni jen ti, co se opravdu provinili". A rétoriku nemírnila ani v rozhovoru pro Hospodářské noviny před volbami v roce 2010. „Kolektivizace byla v zájmu prostých lidí. Bylo to období, kdy vznikala velice úspěšná zemědělská družstva," citoval Semelovou list.

O Semelové se rovněž psalo, když si v čele pražské buňky KSČM stěžovala na údajně zkreslené výklady dějin podávané ve školách. Podle jejích námitek období komunistické vlády není v učebnicích pojato objektivně.

Jako členka zastupitelstva hlavního města Prahy pracuje ve výborech pro kulturu, bytovou politiku a výchovu a vzdělávání. Staví se například proti školnému, poplatkům ve zdravotnictví či pro novomanželské půjčky.

Ve Sněmovně , kam byla v roce 2010 poprvé zvolena, působí ve výboru pro sociální politiku a výboru pro vědu , vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu.

Novinky

nahoru

Osobnosti:

obrazek

Petr Adam

obrazek

Jean Asselborn

obrazek

Miroslav AntlStalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV programStalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby