Osobnosti

Jan Hamáček

obrazek

Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček (ČSSD)

FOTO: Jan Handrejch, Právo

5.8.2010 11:08 Jeden z nejmladších poslanců se poprvé do Sněmovny dostal v sedmadvaceti letech. Už v té době měl ale za sebou rozsáhlou řadu zkušeností z nejrůznějších politických funkcí.

Narodil se 4. listopadu 1978 v Mladé Boleslavi a tam také absolvoval všeobecné gymnázium. Po maturitě nastoupil na Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy , kde se do roku 2001 zabýval oborem překladatelství - tlumočnictví. V této oblasti se také nějakou dobu živil. V roce 2005 začal studovat Vysokou školu mezinárodních a veřejných vztahů v Praze .

Ani ne ve třiceti letech se již Hamáček mohl pochlubit dlouhým seznamem politických funkcí, kterými prošel. Byl předsedou Mladých sociálních demokratů, vedoucím zahraničního oddělení , tajemníkem Klubu zastupitelů ČSSD , poradcem předsedy vlády v letech 2005 až 2006, viceprezidentem Světové organizace socialistické mládeže a další. Naposledy v červnu 2010 nahradil Jaroslava Tvrdíka na postu manažera volební kampaně ČSSD .

Poprvé byl Hamáček do Sněmovny zvolen v roce 2006. Tehdy zastával mimo jiné funkci předsedy zahraničního výboru.

Poslancem byl i v období 2010 - 2013, kdy byl místopředsedou Sněmovny. V roce 2013 mandát obhájil a byl zvolen předsedou Sněmovny, zastává tedy třetí nejdůležitější ústavní funkci v zemi.

Ovládá šest jazyků. Je ženatý, má dva syny.

val, Novinky

nahoru

Osobnosti:

obrazek

Ivan Adamec

obrazek

František Adámek

obrazek

Catherine AshtonováStalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV programStalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby