Osobnosti

Jan Chvojka

obrazek

JUDr. Jan Chvojka

FOTO: Poslanecká sněmovna ČR, Novinky

28.7.2010 16:41 Jan Chvojka je český právník a politik, který je od roku 2010 poslancem ČSSD a působí na postu zastupitele města Chrudimi a Pardubického kraje. Na konci listopadu 2016 byl jmenován ministrem pro lidská práva.

Narodil se 17. prosince 1980 v Hlinsku. Po absolvování gymnázia získal na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně titul magistra. Následně po dokončení postgraduálního studia na Právnické fakultě Univerzity Karlovy obdržel titul JUDr.

Pracoval jako právník na Odboru strategického rozvoje kraje a evropských fondů Krajského úřadu Pardubického kraje.

V roce 2007 se Chvojka přidal k sociálním demokratům. V roce 2010 byl zvolen do Sněmovny a o tři roky později mandát obhájil.

V komunálních volbách v roce 2014 byl za ČSSD zvolen zastupitelem města Chrudimi a v krajských volbách v roce 2016 pak za téže stranu zastupitelem Pardubického kraje.

11. listopadu 2016 premiér Bohuslav Sobotka oznámil, že z důvodu pro ČSSD neúspěšných krajských a senátních voleb nahradí Chvojka na postu ministra pro lidská práva a rovné příležitosti ČR Jiřího Dienstbiera ml .

Do funkce jej jmenoval Miloš Zeman 30. listopadu 2016.

Jan Chvojka byl jmenován ministrem pro lidská práva.

FOTO: Jan Handrejch, Právo

Václav Lang, Lucie Plesníková, Novinky

nahoru

Osobnosti:

obrazek

Bašár Asad

obrazek

Ivan Adamec

obrazek

Mahmúd AhmadínežádStalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV programStalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby