Ekonomika

Kellnerově Air Bank stoupl zisk o třetinu

obrazek

Ilustrační foto

FOTO: Ondřej Kořínek, Novinky

9.11.2017 10:46 Air Bank ze skupiny PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera za první tři čtvrtletí letošního roku vykázala čistý zisk 284,8 miliónu korun. To je meziroční nárůst o 31 procent. Stoupl objem úvěrů i vkladů. Banka už má téměř 580 tisíc klientů, informovala ve čtvrtek v tiskové zprávě.

Služby Air Bank ke konci září využívalo přes 578 tisíc klientů, a jejich počet tak meziročně vzrostl o 17 procent. Celkový objem úvěrů se zvýšil o 27 procent na 38,2 miliardy korun. Banka v září začala nabízet nové hypotéky, předtím je nabízela jen při refinancování. Objem vkladů stoupl o 14 procent na 86,3 miliardy korun.

„Roste zájem o naše úvěry a zvyšuje se i poptávka po doplňkových službách, jako je třeba cestovní pojištění. To vše ruku v ruce přispívá k rostoucímu ziskovému hospodaření banky,“ řekl ředitel Air Bank Michal Strcula.

Banka dál investuje také do výstavby vlastní bankomatové sítě. Na konci září měla celkem 262 bankomatů, to je o 145 bankomatů více než před rokem. Celkový počet poboček se rozrostl na 35.

Air Bank patří mezi mladší banky na tuzemském trhu. Licenci od ČNB získala v roce 2011. Patří do investiční skupiny PPF, jejímž většinovým majitelem je nejbohatší Čech Petr Kellner.

tov, Novinky

nahoru

Ekonomika:

Integrace uprchlíků se daří, pochvaluje si německý úřad práce

-

dnes 13:34 Začlenění uprchlíků na německý trh práce se daří. Práci...

Kdo postaví nové jaderné bloky? Ministryně průmyslu jednala s korejskou firmou

-

dnes 11:22 Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková (za ANO)...

Trump cupoval měnovou politiku EU a Číny

-

včera 22:56 Americký prezident Donald Trump v rozhovoru s...

Klidnou letní dovolenou většina podnikatelů nezná

-

včera 21:58 Klidnou letní dovolenou většina z malých a středních...

Kapsch kvůli mýtu podal trestní oznámení na člena komise ÚOHS

-

včera 16:45 Společnost Kapsch podala trestní oznámení na advokáta...

Analytik zpochybnil, že má Tesla na odkup svých akcií. Ty pokračují v pádu

-

včera 16:13 Akcie Tesly, americké automobilky zaměřené na...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů