Komerční články

Proč někteří muži mají pleš?

30.9.2004 12:14 Jak pleš vzniká? Co ji způsobuje? Je plešatost následkem nějakého onemocnění nebo naopak nějaké onemocnění přechází? Dá se léčit? Jak je léčba úspěšná? Je trvalá, nebo její efekt zase za nějakou dobu vymizí?

Následující ukázkou z článku na téma "Plešatost (alopecie)" vám doporučujeme nahlédnutí do Archivu článků na zdravotnickém portálu www,zdravcentra.cz.

.....Přesto si ale spousta mužů, kteří začnou najednou vlasy ztrácet, úzkostlivě prohlížejí hřeben a kontrolují, zda se množství vypadlých vlasů od minulého dne zvýšilo, zda se nezačaly zvětšovat "kouty" či jak vypadá temeno hlavy. Někteří také mohou začít ostražitěji sledovat reakce okolí a vztahovat případné neškodné pohledy či nevinné poznámky na sebe a svou počínající pleš.

Největší potíže s plešatěním má tedy zřejmě psychika postiženého. Vyplývá to z různých situací vznikajících při interpersonálním styku. Bohužel je některými lidmi lysina brána jako kosmetický defekt do té míry, že dokážou nemístně vtipkovat a dělat zesměšňující a urážlivé poznámky. Setkává-li se plešatící člověk s takovým přístupem, může to u něj vyvolávat poruchy psychiky, nálad, vznik neuróz či depresí. Mnohem hůře budou holá místa ve kštici pravděpodobně snášet ženy, pro něž je vnější vzhled ještě mnohem důležitější než pro muže.

    V Archivu článků naleznete v současné době již přes 650 laických i odborných článků na téma prevence a léčení různých nemocí, tématické seriály článků (např. boj s obezitou, prostata, klimakterium, ). Zájemce o historii medicíny zaujmou články K dějinám vojenské medicíny, Krevní transfuze v dějinách medicíny nebo První české lékařky. Historii farmacie se věnuje publikace Historie farmacie v českých zemích. Řada dalších příspěvků je  umístěna v rubrice Historie medicíny a farmacie a  na stránkách A-Z pacienta. 

    Nezapomeňte!  Nejen o pleši se dočtete na www,zdravcentra.cz !

zdravcentra.cz

nahoru

Komerční články:

Moderní stínící technika: úspory a krása

-

včera 00:01 Stále více lidí vybavuje své domovy předokenními...

Jak si pořídit nová plastová okna levně a rychle?

-

včera 00:01 Rychlá a levná montáž plastových oken je snem každého,...

Po stopách proměn krajiny

-

včera 00:01 Již několik desetiletí trvající proměny Lužické...

Neměňte svoji starou za novou

-

včera 00:01 Věděli jste, že kvůli novému způsobu příjmu...

Na kole nebo pěšky za ochutnávkou těch nejlepších vín, to je podzim v Dolním Rakousku

-

včera 00:01 Vinařské regiony Dolního Rakouska nabízí celý podzim...

Nejlevnější vstupenka na zápasy Ligy mistrů? Přece O2 TV Sport Pack

-

15.8. 14:52 Nenecháte si ujít ani jeden zápas hvězdné Ligy mistrů?...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů