Ekonomika

Mobilní operátoři zlevní roaming

9.5.2006 09:48 Britská telekomunikační společnost Vodafone, která působí i na českém trhu, v pondělí oznámila, že sníží ceny za mezinárodní volání z Evropy do příštího dubna o 40 procent. Také mobilní operátoři Eurotel a T-Mobile v úterý oznámili, že budou snižovat ceny volání ze zahraničí, podobně jako jejich konkurent Vodafone. Firmy tak reagovaly na tlak Evropské komise (EK).

Podle britské firmy Vodafone její rozhodnutí znamená, že průměrná cena mezinárodního hovoru z Evropy pro její klienty se sníží ze 61 pence za minutu (24 Kč) na méně než 38 pencí (16 Kč).

Skupina T-Mobile podle Martiny Kemrové z tiskového oddělení chystá rozšíření obdoby v tuzemsku představené služby Cestovatel i do dalších zemí. Službu jako první zavedla česká pobočka T-Mobile letos v lednu a umožňuje volání do devíti zemí s nejvyšším provozem až o desítky procent levněji. Eurotel připravuje snížení cen již na začátek letošního léta.

Zlevnění, k němuž operátoři přikročili, uvítala jako správný krok ministryně informatiky Dana Bérová. Jak Právu sdělila, je to dobrá zpráva v době, kdy ČR připravuje stanovisko k návrhu EU na regulační opatření v oblasti roamingu. Cílem EU je, aby mezi jednotlivými členskými zeměmi nebyly v těchto službách tak obrovské cenové rozdíly."Je vidět, že trh v ČR funguje a já bych byla ráda, kdyby se zlevnění roamingových služeb vyřešilo tímto způsobem bez zásahu regulátora," zdůraznila Bérová.

Evropská komise chce totiž stanovit pravidla pro určování cen za mezinárodní hovory z mobilního telefonu, tzv. roaming. [celá zpráva]

pro, jn, Právo

nahoru

Ekonomika:

Zákon proti falšování vína počet vinoték nesnížil

-

dnes 09:49 V ČR bylo na konci loňského roku registrovaných 5700...

Podnikatelé se zdražení úvěrů neobávají

-

včera 16:56 Čeští podnikatelé počítají s tím, že v letošním roce...

Travel Service přepravil loni na svých linkách o pětinu více lidí

-

19.1. 22:30 Tuzemské aerolinky Travel Service přepravily loni na...

V USA hrozí, že po víkendu neotevřou úřady ani muzea

-

19.1. 17:53 Ve Spojených státech hrozí od pondělí omezení provozu...

Příjmy antivirové firmy Kaspersky, kterou v USA obvinili z napojení na Rusko, stouply o osm procent

-

19.1. 16:09 Ruskému výrobci antivirového softwaru Kaspersky Lab...

Ministr zemědělství Milek: Česko by mělo snížit stavy divočáků až o 90 procent

-

19.1. 14:27 Evropa by kvůli africkému moru prasat měla prudce...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby