Ekonomika

Mobilní operátoři zlevní roaming

9.5.2006 09:48 Britská telekomunikační společnost Vodafone, která působí i na českém trhu, v pondělí oznámila, že sníží ceny za mezinárodní volání z Evropy do příštího dubna o 40 procent. Také mobilní operátoři Eurotel a T-Mobile v úterý oznámili, že budou snižovat ceny volání ze zahraničí, podobně jako jejich konkurent Vodafone. Firmy tak reagovaly na tlak Evropské komise (EK).

Podle britské firmy Vodafone její rozhodnutí znamená, že průměrná cena mezinárodního hovoru z Evropy pro její klienty se sníží ze 61 pence za minutu (24 Kč) na méně než 38 pencí (16 Kč).

Skupina T-Mobile podle Martiny Kemrové z tiskového oddělení chystá rozšíření obdoby v tuzemsku představené služby Cestovatel i do dalších zemí. Službu jako první zavedla česká pobočka T-Mobile letos v lednu a umožňuje volání do devíti zemí s nejvyšším provozem až o desítky procent levněji. Eurotel připravuje snížení cen již na začátek letošního léta.

Zlevnění, k němuž operátoři přikročili, uvítala jako správný krok ministryně informatiky Dana Bérová. Jak Právu sdělila, je to dobrá zpráva v době, kdy ČR připravuje stanovisko k návrhu EU na regulační opatření v oblasti roamingu. Cílem EU je, aby mezi jednotlivými členskými zeměmi nebyly v těchto službách tak obrovské cenové rozdíly."Je vidět, že trh v ČR funguje a já bych byla ráda, kdyby se zlevnění roamingových služeb vyřešilo tímto způsobem bez zásahu regulátora," zdůraznila Bérová.

Evropská komise chce totiž stanovit pravidla pro určování cen za mezinárodní hovory z mobilního telefonu, tzv. roaming. [celá zpráva]

pro, jn, Právo

nahoru

Ekonomika:

Češi jedí stále víc medu, dováží se hlavně z Ukrajiny

-

dnes 11:16 V Česku se loni vyrobilo 9,4 tisíce tun medu. V roce...

Řecko privatizuje plynárny a rafinérie. Záchranný program má opustit v srpnu

-

dnes 09:42 Řecko přijalo nabídku konsorcia vedeného italskou...

Obří překladiště v Hodoníně? Stále se nic neděje

-

dnes 02:42 Když před třemi lety na jaře jednali v Hodoníně...

Smutný příběh dálnice z Brna do Vídně: Rakušané finišují, Češi to zvládnou možná za devět let

-

včera 21:19 Brno s Vídní měla podle původních záměrů již letos...

Kolem sochy sv. Václava v Praze by mohly opět jezdit tramvaje. Možná už za čtyři roky

-

včera 16:59 Praha chystá změnu územního plánu, která řeší vedení...

Kancléř Mynář: Číňané budou v Česku dál investovat. Na osud poradce jsme se neptali

-

včera 15:43 Čínská státní firma CITIC a CEFC Europe založí...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby