Ekonomika

Mobilní operátoři zlevní roaming

9.5.2006 09:48 Britská telekomunikační společnost Vodafone, která působí i na českém trhu, v pondělí oznámila, že sníží ceny za mezinárodní volání z Evropy do příštího dubna o 40 procent. Také mobilní operátoři Eurotel a T-Mobile v úterý oznámili, že budou snižovat ceny volání ze zahraničí, podobně jako jejich konkurent Vodafone. Firmy tak reagovaly na tlak Evropské komise (EK).

Podle britské firmy Vodafone její rozhodnutí znamená, že průměrná cena mezinárodního hovoru z Evropy pro její klienty se sníží ze 61 pence za minutu (24 Kč) na méně než 38 pencí (16 Kč).

Skupina T-Mobile podle Martiny Kemrové z tiskového oddělení chystá rozšíření obdoby v tuzemsku představené služby Cestovatel i do dalších zemí. Službu jako první zavedla česká pobočka T-Mobile letos v lednu a umožňuje volání do devíti zemí s nejvyšším provozem až o desítky procent levněji. Eurotel připravuje snížení cen již na začátek letošního léta.

Zlevnění, k němuž operátoři přikročili, uvítala jako správný krok ministryně informatiky Dana Bérová. Jak Právu sdělila, je to dobrá zpráva v době, kdy ČR připravuje stanovisko k návrhu EU na regulační opatření v oblasti roamingu. Cílem EU je, aby mezi jednotlivými členskými zeměmi nebyly v těchto službách tak obrovské cenové rozdíly."Je vidět, že trh v ČR funguje a já bych byla ráda, kdyby se zlevnění roamingových služeb vyřešilo tímto způsobem bez zásahu regulátora," zdůraznila Bérová.

Evropská komise chce totiž stanovit pravidla pro určování cen za mezinárodní hovory z mobilního telefonu, tzv. roaming. [celá zpráva]

pro, jn, Právo

nahoru

Ekonomika:

Opravy D1 u Prahy jsou v polovině. Stavbaři se přesunou do směru na Brno

-

včera 20:08 Stavbaři dokončili opravy v jízdním pásu dálnice D1 u...

Firma z Nového Zélandu chce zavést čtyřdenní pracovní týden

-

včera 18:40 Novozélandská firma Perpetual Guardian chce zavést...

Němečtí řidiči Tesly mají vrátit stotisícovou ekologickou dotaci

-

včera 16:27 Stovky německých majitelů vozů Tesla Model S úřady...

Americká banka Morgan Stanley o třetinu zvýšila zisk na 53 miliard

-

včera 13:47 Americká banka Morgan Stanley v letošním druhém...

Výroba elektřiny v ČR stoupla za sto let osmdesátkrát

-

včera 13:24 Během posledních sta let stoupl instalovaný výkon...

Cestující kvůli odloženému letu Travel Servicu nocovali na letišti ve Varně

-

včera 12:21 aktualizováno Cestující charterového letu Travel...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů