Krimi

Taxikář za rozbití skla řidiči Uberu dostal osmdesát hodin prospěšných prací

obrazek

Taxikář Jan Kadečka u soudu

Novinky

11.1. 15:19 Dvaatřicetiletý taxikář Jan Kadečka dostal ve čtvrtek za rozbití čelního skla řidiči Uberu trest osmdesáti hodin veřejně prospěšných prací za výtržnictví a poškozování cizí věci. Kadečka trest na místě přijal, státní zástupkyně si na případné odvolání ponechala lhůtu ke zvážení, zda je osmdesát hodin postačujících.

Kadečka byl jedním z taxikářů, kteří loni v září na pražském Letišti Václava Havla protestovali právě proti alternativní taxislužbě Uber. Auta jejích řidičů obestupovali a polepovali nálepkami Illegal Transport. Vzduchem létaly vulgární nadávky. [celá zpráva]

Když jeden z řidičů Uberu přijel k Terminálu 2 letiště, vyzvedl klienta a chystal se s ním odjet, začali mu protestující bouchat a kopat do auta. Obžalovaný Kadečka si mu podle obžaloby stoupl do jízdní dráhy, opřel se rukama o kapotu a hřbetem ruky dvakrát udeřil do čelního skla, které rozbil.

Taxikář: V afektu jsem bouchnul

Kadečka svůj čin v podstatě nijak nepopíral, jen se ozval proti tvrzení obžaloby, že řidiči Uberu do jízdní dráhy vstoupil. „Nevstoupil jsem do jízdní dráhy, už jsem tam stál,“ uvedl Kadečka. „Chtěl jsem nějak zabránit jeho odjezdu, dokud nepřijede policie, protože stál na zákazu zastavení,“ vysvětlil své počínání.

BEZ KOMENTÁŘE: Incident na letišti

Řidiči Uberu jsou podle něj nelegální, a policie tak měla vyšetřit, proč na letišti vysazuje zákazníky a stojí na zákazu. Údery do auta nicméně přiznal. „V afektu jsem mu bouchnul do přední kapoty a do okna,“ řekl Kadečka. Bránil se tak tomu, že se proti němu řidič Uberu rozjel.

„Můžeme tě nechat zmizet!”

Ten se soudního jednání nezúčastnil, v přípravném řízení ale uvedl, že kvůli obležení svého auta taxikáři popojel asi dvacet centimetrů, aby naznačil, že chce odjet. Po chvíli svému zákazníkovi řekl, ať si raději najde jiný odvoz, a čekal na policii, až to vyřeší. Při placení parkovného mu jiný taxikář měl sdělit, že mu „Praha bude malá“ a že jej „můžou nechat zmizet“.

Vzhledem ke Kadečkově přiznání i dosavadní trestní bezúhonnosti navrhovala státní zástupkyně podmíněný trest. Proti tomu Kadečka namítl, že se záznamem v rejstříku by nemohl vykonávat svou živnost. „Toho, co jsem udělal, lituju. Ale přijde mi absurdní podmínka kvůli rozbitému oknu,“ namítl taxikář. Žalobkyně i proto souhlasila s případným alternativním trestem ve formě veřejně prospěšných prací.

Soudkyně Klára Jantošová k němu nakonec přistoupila a vyměřila Kadečkovi osmdesát hodin. Řidiče Uberu pak s nárokem na náhradu škody odkázala na občanskoprávní řízení.

bad, Novinky

nahoru

Krimi:

Hasiči likvidují na Berounsku požár lesa na kopci, v akci jsou i vrtulníky

-

dnes 17:45 Video: Několik desítek hasičů bojuje s požárem u obce...

Útočník v pražském Sherwoodu šel sokovi nožem po krku, trefil ruku a zmizel

-

dnes 17:23 Pražští policisté dopadli v pondělí...

Chytil mě do kravaty a chtěl mě vytáhnout z auta, řekl řidič o policistovi z Plzně

-

dnes 15:18 Audio: Výpovědí poškozeného řidiče Josefa Vávry...

Na Plzeňsku hořely hektary lesa

-

dnes 14:01 aktualizováno S rozsáhlým požárem lesa od úterního...

Cizinec v BMW ujížděl Prahou. V křižovatce ho smetlo auto

-

dnes 13:23 Video: Nehodou skončilo pondělní policejní...

O vyjednávání nic nevím, řekla Němcová soudu v kauze Nečasové a poslaneckých trafik

-

dnes 11:27 Kauza tzv. trafik pro poslance, ve které jsou...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů