Žena

Radim Uzel: Oblé křivky budiž pochváleny

obrazek

"Vážené dámy, zahoďte tabulky s kaloriemi a jezte všechno, co vám chutná," radí Radim Uzel.

Profimedia.cz

22.5.2013 08:48 Doufám, že konečně ustoupí móda vychrtlých krasavic. Spousta moderních missek vypadá, jako kdyby je před několika dny osvobodili z koncentračního tábora. Když otevřete kterýkoli ženský časopis, vsadím se s vámi, že během několika prvních stránek narazíte na redukční dietu.

Celý národ hubne jako o překot. Místo masa, zelí, brambor a zeleniny konzumujeme uhlovodany, tuky a cukry. Chutné kuchařské předpisy se přeměňují v tabulky doporučených potravin. Už si na nich nepochutnáváme, protože nás pouze živí, sytí a chrání.

Před dvaceti lety mě občas pozvali, abych dělal porotce na přehlídce královen krásy. Dnes už mne tam nezvou. Zato tam s velkou pravděpodobností přijede kolega z oboru plastické chirurgie. Což také o něčem svědčí.

Nejkrásnějším atributem ženského těla jsou OTP: ozdobné tukové polštáře. Odlišují ženu od muže.

Ptal jsem se kdysi zasvěcených lidí, proč vyhrávají pouze 190 cm vysoké krasavice připomínající spíše žirafu než krásnou ženu. A kdo nutí slavné hokejisty, fotbalisty a bohaté podnikatele vybírat si za partnerku kostlivce obaleného kůží? Snažili se mi vysvětlit, že podnikatele & spol. k tomu tlačí také móda.

Pokud jde o módní přehlídky, dívky na ně často vybírají homosexuální módní návrháři. Není div, že jejich zadeček často bývá takový chlapecký. Co na tom, že některou z modelek občas odvezou rovnou z přehlídkového mola do nemocnice s těžkou mentální anorexií? Jedna nedávno skončila dokonce v márnici.

Vzpomínám na odborný seminář s tématem sex a obezita, který se konal asi před dvaceti roky. Když dnes listuji odbornými příspěvky tohoto semináře, zjišťuji, že obezita tehdy znamenala něco jiného než dnes. Ženy, kterým se ohleduplně říkalo plnoštíhlé, měly problém jak s váhou, tak navazováním partnerství nebo s otěhotněním. V poradně pro bezdětná partnerství bylo jedno z prvních doporučení snížení tělesné hmotnosti.

Madla lásky

Kde ty loňské sněhy jsou… Ty dámy byly tenkrát opravdu tlusté. Dnes se stydí i za mizerná dvě kila navíc. Podléhají diktátu nesmyslné módy. Ta je nutí k patologické vychrtlosti. Když si pak stěžují, že ta dvě kila opět přibraly, znalecky je pochválím: „No vidíte, a jedno to kilo je hezčí než druhé!“

Vážené dámy, zahoďte tabulky s kaloriemi a jezte všechno, co vám chutná. Nepodléhejte módním výstřelkům. Vězte, že nejkrásnějším atributem ženského těla jsou takzvané OTP: ozdobné tukové polštáře. Odlišují ženu od muže. Jeden můj kamarád jim říká madla lásky, protože prý díky nim může ženu za něco uchopit. Podkožní tuková tkáň je také důležitým orgánem metabolismu ženských pohlavních hormonů. A tady máte jedno z vysvětlení, proč ty vychrtlé ženy mají nejen poruchy menstruačního cyklu, ale také mají problémy s otěhotněním.

Pravda, všeho moc škodí. Nadměrná obezita také není to pravé ořechové. Kde je váš střed, to můžete konzultovat s lékařem nebo nutriční terapeutkou. Sdělený údaj však nemusíte úzkostlivě dodržovat. Spíš jde o to, aby se vaše váha rozumně pohybovala kolem něj.

Radim Uzel, Právo

nahoru

Žena:

V Izraeli zakázali zaměstnávat podvyživené modelky

-

dnes 12:40 Video: Na kost vyhublé modelky a fotografie žen, kterým...

Cecílie Jílková: S kily navíc jsem žít neuměla

-

dnes 11:05 Vždycky jedla víc než ostatní. Trápívala ji proto kila...

Poradna: Jak změnit přístup k dětem a docílit u nich všeho rychle a v klidu

-

dnes 10:02 Vychovat z dítěte hodného, sebejistého a sebevědomého...

Rozvod může být záležitostí genetiky, tvrdí vědci

-

dnes 08:42 Rozvod je záležitost, která se hluboce dotýká nejen...

Zázračná řasa, která produkuje nejsilnější přírodní antioxidant

-

dnes 07:19 Haematococcus pluvialis je jednobuněčná sladkovodní...

Lenka Termerová: Když tři čtyři dny necvičím, cítím, jak se tělo rozpadá

-

včera 11:05 Když se na ni člověk podívá, říká si, že herečky mají...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby