Vánoce

Pro lahodnou kávu nemusíte do kavárny. Zvládnete ji připravit i doma

obrazek

S vhodným přístrojem můžete mít svůj oblíbený životabudič vždy po ruce.

Profimedia.cz

7.12. 13:05 Řadíte se mezi milovníky kávy, a tak jste v nedaleké pražírně či kavárně stálým zákazníkem? Pak vězte, že lahodný nápoj, který splňuje požadavky i těch nejnáročnějších gurmánů, můžete připravit v pohodlí domova.

Stačí si pořídit kvalitní kávovar, díky němuž si vychutnáte kávu, jako by ji připravil profesionální barista. A navíc za „domácí“ šálek neutratíte zdaleka tolik jako v již zmíněné kavárně. Jaký kávovar vybrat?

Není káva jako káva

Každý člověk má rád kávu na jiný způsob – a podle toho byste měli vybírat i přístroj na výrobu tohoto nápoje. Jste milovníky silného espresa, nebo si den zpříjemňujete spíše cappuccinem? Řadíte se mezi znalce, který si musí každý šálek vychutnat, nebo je pro vás káva spíše prostředkem, jak přežít celodenní shon? I podle takových kritérií byste měli kávovar vybírat.

Přístroje na přípravu kávy můžeme jednoduše rozdělit do tří základních skupin – na překapávače, espresa a kombinované.

1. Tescoma Monte Carlo, od 599 Kč 2. Sencor SCE 3000BK, od 569 Kč 3. Bosch TAS4503, od 2 389 Kč 4. Sencor SES 4010SS, od 2 499 Kč 5. Russell Hobbs 22000-56 Chester Grind & Brew, od 2 194 Kč 6. Krups XN110110, od 2 410 Kč

Jestliže neholdujete příliš silné kávě a vypijete několik šálků denně, případně nemusíte mít tento nápoj na profesionální úrovni, vybírejte mezi překapávači. Ty kávu připravují překapáváním horké vody přes namletou kávu. Jejich výhodou je nejen rychlost, s níž je nápoj hotový, ale také cena. Ty nejlevnější překapávače pořídíte i za méně než 1000 korun.

Velmi oblíbené jsou v současnosti kapslové kávovary. Svou popularitu si získaly především rychlostí, s níž kávu připraví, ale také snadným ovládáním – prostě vložíte příslušnou kapsli a zapnete. Ačkoli u nich zůstává nutnost neustále dokupovat kapsle, vyjde šálek kávy mnohem levněji než například v kavárně.

Pro opravdové milovníky

Jestliže máte na kávu přece jen vyšší nároky, pak se porozhlédněte spíše mezi přístroji na přípravu espresa. Ty kávu spaří vodou o teplotě 90 stupňů a pod vysokým tlakem (levnější přístroje nabízejí tlak 9 barů, ty nejkvalitnější pak až 15 barů), což zajistí neopakovatelnou chuť, která směle konkuruje kávě připravené baristy. Mezi espresa ostatně patří i již zmíněné kapslové přístroje.

1. Krups KP 350131, od 2 990 Kč 2. Philips HD 8651/09, od 7 751 Kč 3. De'Longhi Ecam 45.760.W, od 18 774 Kč 4. De'Longhi Ecam 22.110 B, od 7 332 Kč 5. De'Longhi EC 685.M, od 3 948 Kč 6. Krups EA 8050 PE, od 9 599 Kč

Přístroje na espreso seženete buď ve verzi manuální, nebo automatické. U prvně jmenovaných musíte napěchovat mletou kávu do speciální páky, ty automatické zrna samy namelou a nápoj připraví v požadované variantě. Většina z nich totiž disponuje i možností připravit například latté nebo cappuccino a další, zatímco u manuálních přístrojů je nutné se přesvědčit, zda mají trysku na mléko.

Samostatnou kategorii kávovarů tvoří kombinované přístroje. Ty v sobě spojují možnost připravit espreso i překapávanou kávu. Ocení je především skutečně nároční milovníci kávy, kteří si rádi vychutnají oba typy tohoto lahodného nápoje.

Mimochodem, pokud máte nějakého „kávomila“ doma, jistě by mu nový kávovar udělal pod vánočním stromkem opravdovou radost!

Zboží.cz

nahoru

Vánoce:

Bez dárků nejsou u Andrey Bezděkové ty správné Vánoce. Důležitá je originalita

-

dnes 15:02 Video: Česká Miss 2016 Andrea Bezděková je po většinu...

Tradiční i netradiční kapří speciality na štědrovečerní hostině

-

dnes 13:10 Obrazem: Kapr s bramborovým salátem jako štědrovečerní...

Pět tradičních vánočních polévek

-

dnes 11:05 Polévka je grunt a ani vánoční tabule se bez ní...

Hity letošních Vánoc versus Co si děti doopravdy přejí

-

dnes 10:30 Video: Vánoce se kvapem blíží, což pro rodiče těch...

O Vánocích si v iQlandii posvítíte bramborovým salátem

-

dnes 07:01 Pokud máte doma malého vědce a badatele, pak si...

Pražské vánoční trhy, kde se se svařákem nebudete tlačit

-

včera 17:13 Video: V době adventu se lidé rádi scházejí na...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby