Kultura

Goo Goo Dolls se v neděli poprvé představí v České republice. Vystoupí v Praze

obrazek

Goo Goo Dolls je dvojice.

FOTO: archív kapely

9.8. 12:44 Americká rocková kapela Goo Goo Dolls, kterou proslavila skladba Iris z filmu Město andělů, vystoupí poprvé v České republice. Stane se tak v neděli 12. srpna v pražském Lucerna Music Baru. Vstupenky budou v prodeji i přímo na místě koncertu.

Goo Goo Dolls založili v roce 1985 v Buffalu kytarista a zpěvák Johnny Rzeznik, baskytarista Robby Takac a bubeník George Tutuska. Trio původně začalo hrát pod jménem The Sex Maggots nejrůznější coververze, ale brzy začalo skládat vlastní písně.

O dva roky později na labelu Metal Blade vydalo eponymní debutové album, v roce 1989 pak desku Jed, v roce 1990 Hold Me Up a 1993 Superstar Car Wash.

Velký komerční úspěch přišel s albem A Boy Named Goo a singlem Name z roku 1995, který se dostal do Top 5 americké hitparády. O tři roky později vznikla píseň Iris pro film Město andělů s Nicolasem Cagem a Meg Ryanovou v hlavních rolích. Stal se z ní hit, byla číslem 1 v hitparádě Top 100 Pop Songs 1992-2012, navíc získala tři nominace na Grammy.

Zvuk kapely se v té době více přiklonil k popu a pop-rocku. Trio, v němž původního bubeníka Tutusku nahradil Mike Malinin, po roce 2000 nahrálo další řadu desek. Zatím poslední, jedenáctá, nazvaná Boxes, kterou Rzeznik a Takac nahráli jako dvojice, vyšla v roce 2016.

Celkově Goo Goo Dolls prodali více než 12 miliónů desek, celkem 19 jejich singlů se dostalo do top 10 nejrůznějších hitparád.

kul, Právo

nahoru

Kultura:

Kam zmizela poslední deska Arethy Franklin? Pomáhali s ní Stevie Wonder i Elton

-

včera 17:55 V červnu 2017 oznámila Aretha Franklin, že pracuje s...

Ondřej Smeykal pozval na Výpravu významné zahraniční hosty

-

včera 16:40 Výprava je série koncertů, kterou pořádá český hráč na...

Kdy vznikla první česká sci-fi? Dodnes je předmětem sporů

-

včera 15:43 Česká sci-fi literatura nebyla nikdy tak bohatá jako...

Frýdlant vzdal poctu oběma jazzovým Karlům

-

včera 10:50 Jen jednou do roka lze slyšet jazzové špičky na...

Královna Aretha odešla, aby usedla na trůn v nebi. Elton John, Kravitz i Obama vzpomínají

-

včera 10:28 Celý hudební i filmový a umělecký svět vzpomíná na...

Zemřel Drahoslav Makovička, scenárista Četnických humoresek a Anděla s ďáblem v těle

-

včera 08:56 Ve věku 90 let zemřel v pondělí scenárista a dramaturg...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů