Bydlení

Moderní konferenční stolky vynikají nejen designem

obrazek

Stolky Table talk vynikají lehkostí. Do prostoru podstavce můžeme ukládat věci, polštáře, deky apod. Set dvou kusů je k dostání za 2490 Kč.

FOTO: Butlers

11.1. 09:16 Trend směřuje k minimalismu - raději sada lehkých menších kousků než jeden robustní solitér. Stolky v obýváku se stávají takřka neviditelnými díky průhledným deskám z tvrzeného skla a vzdušným liniím. Nebo naopak vynikají designem a možnostmi, které nabízejí.

Na tradiční masivní nábytek stojící vedle křesel a pohovky odkládáme knihy, časopisy, návštěvě na něm nabízíme něco k pití, malé občerstvení. Obvykle má pod deskou jednu i více polic, někdy i příčně rozdělené. Je vhodný do větších prostor, kde nepřekáží v průchozí zóně.

Stolní desky z tvrzeného skla sady Vittsjö jsou odolné vůči skvrnám a snadno se čistí. Nožky lze výškově přizpůsobit nerovnému povrchu. Velikosti 50 x 50 cm a 90 x 45 cm. Cena 1490 Kč.

FOTO: Ikea (2x)

Stůl Stockholm s povrchovou úpravou z ořechové dýhy má nohy z masivního ořechu, dodává místnosti hřejivost a přírodní dojem. Velikost 180 x 59 cm. Cena 4990 Kč.

Více účelů a vzhled

Současný styl směřuje k optickému potlačení konferenčních stolků, přitom víceúčelovost zůstává, pouze je delegována na větší počet kusů. Zpravidla jsou si vzhledově podobné, ovšem mají různé velikosti, někdy i tvar (obdélník, čtverec).

Skladba zahrnuje např. kávový stolek, na další umístíme vázu s květinami, svícen, lampu, třetí poslouží k odkládání brýlí a knih. Je-li třeba, přeneseme některé z nich do jiné místnosti, postavíme do rohu.

Černobílá Madeleine překvapí netradičním zpracováním a otočnou základnou. Vyniká minimalistickým vzhledem. Cena 5999 Kč.

FOTO: Jena nábytek

Minimalistický stolek Echo s deskou jako přenositelným tácem je dílem newyorské značky Safavieh. Cena 7499 Kč.

FOTO: Bonami

V menších pokojích šetří prostor typy s rozkládací deskou. Existují také skládací sestavy s podsedáky, stoly, které lze sesunout pod sebe, podstavce, na nichž je otáčivá vrchní deska, takže získáme dvojnásobek povrchu. Některé dokonce vypadají jako klícka, box, do nichž ukládáme hračky, plédy, polštáře a deky.

Jednoduchý vozík, nebo konferenční stolek? Mobilní nábytek může mít mnoho podob! Gregoire s deskou z jedlového dřeva. Cena 5599 Kč.

FOTO: Westwing (3x)

Oblíbené materiály

Moderní jsou kovové nožky a skleněná deska, o jejíž pevnost se nemusíme bát. Pro stoly se používá kalené bezpečnostní sklo. Pokud je použito jen ve formě výplně, má sílu 6 mm. Jestliže chceme mít desku stolu celoskleněnou, spolehneme se na sílu aspoň 10 mm. Může být průhledné, působí tak velice vzdušně, což oceníme v bytech malých rozměrů.

Sklo s potiskem (motiv, digitální fotografie, kresba), probarvené i černé podtrhne atmosféru interiéru.

Stolek z grafoskla s grafickým motivem se stane originálním designovým doplňkem obývací místnosti.

FOTO: J. A. P. (2x)

Stolek z tvrzeného skla má velmi pevnou desku. V průhledné verzi nijak opticky nenarušuje prostor.

U stolních desek jsou stále oblíbené dýha, dřevovláknitá MDF deska s laminovaným či lakovaným povrchem. Z přírodního trendu vycházejí seříznuté špalky s dokonale uchovanou kresbou dřeva.

Dřevo vynikne v rustikálně laděných pokojích, nejlépe v kombinaci s lehkou kovovou konstrukcí.

Spojení mangového dřeva a netradičního železného podstavce umocňuje exotický vzhled stolku Hourglass Brown. Cena 3599 Kč.

Originální deska z masivu akácie stolku Viktoria je odlehčena vzdušně působící kovovou konstrukcí. Cena 17 989 Kč.

FOTO: West nábytek

Karton, speciálně upravená kvalitní papírová lepenka, si své místo v českých domácnostech teprve nachází. Je velmi lehký, a přitom pevný. Nábytek z kartonu se dá snadno rozkládat i ukládat, když ho právě nevyužíváme.

Plast a kov se uplatňují spíše jako materiály pro nožky a podstavce. Plast nabízí barevnost a tvarovou rozmanitost, takže mu sluší prostá skleněná průhledná stolní deska.

Typ Criss Cross nalezneme na trhu ve čtvercových i v obdélníkových variantách. Nohy z nerez oceli, deska z tvrzeného skla. Cena 9599 Kč.

Hliník a ocel s různými povrchovými úpravami, v lesklém, matném i patinovaném provedení, zaujmou čistými, lehce působícími liniemi, které dodávají stolku atraktivní a elegantní vzhled.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:

Napište nám

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahradu a rádi byste se pochlubili?

Napište nám do redakce na adresu: bydleni@novinky.cz.

 

Karolina Černá, Právo

nahoru

Bydlení:

Tapety s lesním motivem doladí interiéry zařízené v přírodním stylu

-

včera 09:31 Obrazem: Pokud jste fandové elegantního přírodního...

Léto voní levandulí

-

14.7. 07:57 Obrazem: Kvetoucí levandule, to je příliv radosti,...

Jak zpěvák a skladatel Zdeněk Hrachový zveleboval svůj dům

-

13.7. 11:36 Obrazem: Skupině Fleret je letos pětatřicet let a její...

Japonská zahrada promlouvá skrze kameny

-

13.7. 09:07 Obrazem: Vášeň pro unikátní krásu přírodního kamene a...

Robotické sekačky jsou hitem letošního léta

-

13.7. 06:06 Obrazem: Hitem letošního léta jsou podle odborníků na...

Trendem letošního prázdninového bydlení jsou plovoucí stany

-

12.7. 12:48 Velký zájem a popularitu mají letos na sociálních...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů