Cestování

Na obyvatele indického Dillí dopadají spršky exkrementů z letadel

obrazek

Ilustrační foto

Profimedia.cz

7.12. 16:08 Pro jednu z částí indického Dillí by měla fungovat zvláštní předpověď počasí - zataženo s možností přeháněk exkrementů. Zdánlivě úsměvná situace ovšem obyvatelům žijícím nedaleko letiště příliš vtipná nepřipadá. Podle nich do jejich čtvrti totiž pravidelně padají fekálie, které ze vzduchu vypouštějí letadla. Speciální komise se nyní rozhodla vyšetřit původ tohoto nevšedního jevu, píše Independent.

Postižená čtvrť leží hned u letiště a nejedná se o první případ, kdy se na rezidenty snesla sprška exkrementů. Soudní tribunál přitom loni, kdy obyvatelé hlásili stejný problém, rozhodl, že pokud letadlo jakékoli společnosti vypustí za letu fekálie, dostane pokutu ve výši 50 000 rupií, tedy necelých 17 000 korun. [celá zpráva]

Výhružka, zdá se, nezabrala a obyvatelé nahlásili stejný případ i letos. Indická vládní organizace The National Green Tribunal, která se zabývá životním prostředím, vyčlenila speciální komisi, která bude neobvyklý incident vyšetřovat. V ní budou i členové Úřadu civilního letectví, Centrálního institutu pro výzkum letectví a Centrální organizace pro kontrolu znečištění.

Tato komise bude vyšetřovat, zda jsou exkrementy nalezené v okolí letiště a ve čtvrti lidské, nebo ptačí. Odebrané vzorky bude testovat, ale také prošetří, zda některá letadla nevyprázdnila speciální tanky na „lidský odpad“ již před přistáním.

Po spláchnutí toalety v letadle se totiž fekálie skladují ve velkém 700litrovém tanku, který se vyprazdňuje po přistání. Je zde také vnější západka, která by měla zabránit tomu, aby pilot tank omylem nevyprázdnil již ve vzduchu.

mšv, Novinky

nahoru

Cestování:

Z Brna nově letecky do Milána, Barcelony a Ukrajiny

-

dnes 14:07 Z mezinárodního letiště v Brně-Tuřanech se bude od...

Sedm měst nejvíce přeplněných turisty? Pět z nich je v Evropě

-

dnes 11:44 Jakkoli lze najít krásná místa po celém světě, Evropa...

Podívejte se na mrazivou krásu hory Praděd z ptačí perspektivy

-

dnes 09:19 Video: České hory se sice nemohou chlubit ostrými...

Zimní hrad Kašperk zůstane navždy spojen s pohádkou Anděl Páně

-

včera 21:47 Zrovna jako Popelku máme zažitou se saským...

Portál nymburské radnice dokumentuje přechod gotiky v renesanci

-

včera 19:25 Renesanční radnice v Nymburce se pyšní detailem, na...

Zima je čas pohádek

-

včera 17:00 Od 18. listopadu 2017 saský zámek Moritzburg opět...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby