Zahraniční

Pákistánem zmítají po znásilnění a vraždě sedmileté dívky masové protesty

BEZ KOMENTÁŘE: Při protestech proti znásilnění a zabití sedmileté holčičky v Pákistánu policie zastřelila dva lidi

ZDROJ: Reuters

11.1. 15:48 Video: Pákistán zachvátily ve středu masové protesty, když se ukázalo, že zmizelá sedmiletá dívka Zainab byla opakovaně znásilněna, uškrcena a její tělo pohozeno u kontejneru na odpad. Rodina odmítá tělo pohřbít, dokud nebude pachatel dopaden. Při rozhánění demonstrantů byli zastřeleni dva lidé.

Zainab zmizela minulý čtvrtek. V té době byla u tety ve městě Kasuru v provincii Pandžáb, protože její rodiče odletěli do Saúdské Arábie vykonat malou pouť. Odešla z domu na čtení koránu. Z něj se však už nevrátila. V úterý 9. ledna policie našla její tělo odhozené do odpadu ve vzdálenosti dva kilometry od tetina domu.

Ohledání potvrdilo, že byla o čtyři nebo pět dnů dříve několikrát znásilněna a uškrcena.

Záběry z kamerového systému ukázaly, že odešla s neznámým mužem. Policie oznámila, že vraždu vyšetřuje a brzo bude někdo obviněn. Z těla dívky získala vzorky DNA a ty odebrala i devadesáti možným podezřelým.

Kvůli smrti své dcery se rodiče vrátili ve středu ze Saúdské Arábie, ale modliteb za zavražděnou se už nestihli zúčastnit. Odmítají ji pohřbít: „Nepohřbíme ji, dokud se nedočkáme spravedlnosti,” řekl její otec. „Nyní se bojíme nechat děti jít z domu ven. Jak mohou být naše děti uneseny na rušném tržišti?“

Stěžoval si, že policisté vždycky jen přišli k příbuzným, najedli se, ale nic nepodnikli, zatímco rodinní příslušníci se pokoušeli po zmizelé pátrat. I zmíněné kamerové záznamy získala sama rodina.

Masové protesty

Ve městě propukly masové protesty, protože šlo už o dvanáctý podobný případ za dva roky. Ve městě byla také odhalena skupina pedofilů napojená na místní prominentní rodinu. V prosinci zmizela v centru devítiletá dívka, když se vracela z nákupu domu. Té se ale podařilo únosci utéci.

Protestující si stěžovali ne nekompetentnost a pomalý postup policie. Mluvčí provincie Pandžáb, kde město leží, ale uvedl, že demonstrace byla násilná, i když to její účastníci popírali. „Začali házet kameny na stanici a někteří demonstranti stříleli na policii. Aby je zastavila, nařídila policie střelbu do vzduchu,“ řekl Málik Muhhamad Ahmad Chán agentuře Reuters.

I am heart broken, gutted and disgusted what sort of society we r living in😢😢😢😢 heart goes out to the parents... #JusticeForZainab pic.twitter.com/8eYLAMPPHf

— Mohammad Amir (@iamamirofficial) 10. ledna 2018

Protesty se ale rozšířily i do dalších částí Pákistánu. Podporu rodině lidé vyjadřují i na sociální síti Twitter, kde se jejich příspěvky šíří pod hashtagem #JusticeFor Zainab.

Novinky

nahoru

Zahraniční:

Rakousko zřídí zvláštní policejní jednotku na ochranu hranic

-

dnes 13:50 Rakouský ministr vnitra Herbert Kickl ve čtvrtek...

Rusko čelí útokům ve školách, v Ulan-Ude napadl mladík spolužáky sekyrou

-

dnes 12:46 Video: Ve škole u Ulan-Ude nedaleko ruské hranice s...

Příštími členy EU by měly být Srbsko a Černá Hora. Možná už v roce 2025

-

dnes 12:08 Srbsko a Černá Hora budou pravděpodobně příštími státy,...

Turecko masivně ostřeluje syrský Afrin, zahajuje tím ofenzívu proti Kurdům

-

dnes 12:05 Video: aktualizováno Oblast okolo Afrinu na severu...

Řidič vjel v Riu na pláž, zabil kojence a další lidi zranil

-

dnes 10:35 Video: Malé dítě zemřelo v noci na pátek při nehodě v...

Bouře Friederike má nejméně devět obětí

-

dnes 08:36 Video: Nejméně devět obětí na životech si vyžádala...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby