Žena

Chytré sportování: Vybíráme sporttester a fitness náramek

obrazek

Sporttester nebo fitness náramek může motivovat k pravidelnějším fyzickým aktivitám.

Profimedia.cz

13.3. 12:03 S blížícím se nástupem jara začíná řada z nás řešit nejen povadlé svaly, ale občas i nějaké to kilo navíc, jež na nás zanechalo zimní lenošení. A tak si hledáme vhodnou sportovní aktivitu, která zajistí, že budeme se svým tělem zase spokojené. Pomoci nám v našem snažení mohou i chytré sporttestery nebo fitness náramky.

Jak vybrat takový, který bude nejlépe vyhovovat vašim požadavkům a zajistí, že se pravidelný pohyb stane součástí vašeho zdravého životního stylu?

Náramek, který jen tak nesundáte

Pokud chcete mít především přehled o tom, jak se vlastně během dne hýbete, kolik kalorií v průměru spálíte a jak se zlepšujete ve své snaze zařadit do života více pohybu, vsaďte na takzvaný fitness náramek. Pokud vám stačí vědět, kolik kroků denně ujdete, bude vám vyhovovat jednoduchý pedometr neboli krokoměr.

Fitness náramky nabízejí v základní výbavě počítání kroků, jež během dne uděláte, měření vzdálenosti, kterou ujdete, a také počet kalorií, jež během pohybu spálíte. Dnes je většinou samozřejmostí, že měří také například rychlost chůze či běhu a čas, který jste pohybem daný den strávili.

1. Huawei Band 2 Pro černý, od 1 749 Kč 2. Medisana MX3 Activity Tracker, od 1 179 Kč 3. Samsung Gear Fit2 Pro, od 3 548 Kč 4. Tanita Step PD-724, od 880 Kč 5. Xiaomi Mi Band 2 černý, od 610 Kč 6. Insportline Pallete, od 159 Kč

Řada fitness náramků nabízí také měření tepu (některé tento údaj berou ze zápěstí, k jiným potřebujete jako příslušenství hrudní pás) nebo délky a kvality spánku, který je pro lidské zdraví nezanedbatelný, a další funkce. Náročnější uživatelé pak ocení fitness náramek s GPS.

Většinu náramků snadno propojíte se svým chytrým mobilním telefonem, kde můžete v příslušné aplikaci sledovat i zaznamenávat své pokroky a sportovní úspěchy. Chytré fitness náramky pak dokáží na svém displeji zobrazovat upozornění na příchozí hovor či SMS zprávu. Je však nutné se při nákupu přesvědčit, že vámi vybraný náramek dokáže „komunikovat“ s operačním systémem vašeho telefonu.

Trenér po ruce

Pokud však od svého chytrého pomocníka očekáváte přece jen něco víc, porozhlédněte se mezi sporttestery, které využívají začínající, ale i profesionální sportovci. Sporttestery v základní výbavě nabízejí všechny funkce fitness náramků (měří nejen kroky, ale i vzdálenost, čas, tepovou frekvenci a spálené kalorie…), samozřejmostí jsou dnes sporttestery s GPS, jež zaznamenávají také rychlost či trasu a využívají funkce navigace.

Pokročilejší produkty v této kategorii v podstatě fungují jako osobní trenér, jehož máte neustále po ruce, respektive na zápěstí. Nejenže zaznamenávají nejrůznější údaje týkající se vaší pohybové aktivity či vašeho těla apod., ale dokáží vám také naplánovat další trénink.

1. Suunto Traverse, od 6 990 Kč 2. Polar A370 černý M/L, od 4 175 Kč 3. Garmin Fenix 5 Sapphire black Optic Tri Performer Black band, od 16 872 Kč 4. Insportline Fiman, od 1 279 Kč 5. Garmin Foretrex 401, od 3 872 Kč 6. Polar M400 HR, od 3 467 Kč

Moderní sporttestery navíc využijete během nejrůznějších sportů, nejen při chůzi a běhu, jako je tomu u klasických fitness náramků. Zaznamenávají váš výkon také například při jízdě na kole, bruslích, lyžích, při plavání (u nich je samozřejmostí vodotěsnost) nebo horolezectví (takové sporttestery jsou vybaveny barometrickým výškoměrem). Také sporttestery můžete propojit se svým chytrým telefonem nebo počítačem. Řada z nich disponuje funkcemi chytrých hodinek (přijímání hovorů, SMS zpráv apod.).

Tento článek podporuje službu Zboží.cz.

Zboží.cz

nahoru

Žena:

Jak rockeři učí dnešní děti zpívat lidové písničky

-

dnes 12:10 Středočeská idylka. Domek se zahradou, kvetoucí stromy...

Rozmarýn obohatí pokrmy o zajímavou chuť i vůni

-

dnes 10:10 Obrazem: Intenzívní vůně rozmarýnu dokáže prozářit i...

Proč není dobré tolerovat nevěru svého partnera

-

dnes 08:44 Důvěra je jedním z pilířů spokojeného vztahu. Pokud je...

Bezpečné cestování v těhotenství

-

dnes 07:19 Těhotenství představuje pro ženu zátěž. Proto by měla...

Fenomén selfie aneb Jak vypadat na fotkách co nejlépe

-

včera 11:43 Fenomén selfie zcela pohlcuje sociální sítě. Pokud...

O vyšetření mamografem se stále šíří řada nepravd a mýtů

-

včera 10:05 Rakovinou prsu u nás každoročně onemocní kolem 7000...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů