Zahraniční

Slovenská policie zveřejnila záběry z loupeže hodinek za 22,7 miliónu korun

BEZ KOMENTÁŘE: Policie zvěřejnila video z krádeže hodinek a šperků za 27,7 miliónu korun

11.1. 10:56 Video: Slovenská policie stále hledá lupiče, kteří v pondělí ráno vrazili automobilem opatřeným beranidlem do vchodu klenotnictví v centru Bratislavy a uloupili klenoty a hodinky v hodnotě 888 888 eur (22,7 miliónu korun). V médiích proto zveřejnila video z loupeže na pěší zóně v Panské ulici a žádá občany o pomoc.

Čtyřem lupičům se podařilo nárazem automobilu s beranidlem rozbít dveře, ale mříž zcela nepovolila. Do klenotnictví se proto museli proplazit. Spustil se alarm, takže lupiči vzali jen část zboží a pak zmizeli. Policie se domnívá, že mezi pachateli mohli být Slováci i cizinci. „Pravděpodobně pocházeli z Balkánu nebo z rusky mluvících zemí,“ řekl policejní mluvčí Michal Szeiff.

Lupiči do vchodu klenotnictví vjeli autem značky BMW 530d, které bylo o den dříve ukradeno v autobazaru ve třetím bratislavském obvodě. Po nárazu se ohnula dovnitř ochranná mříž, kterou pak lupiči vnikli do objektu.

Policie upřesnila, že lupičům se podařilo z luxusního klenotnictví ukrást hodinky v celkové hodnotě 888 tisíc eur (22,7 miliónu korun). Původně uváděla 13 miliónů. [celá zpráva]

Na záběrech bezpečnostních kamer je vidět, že dva z pachatelů přijeli několik hodin před loupeží na místo činu na kolech, aby si obhlédli terén. Televize Markíza uvedla, že muži připravovali akci asi měsíc.

Bývalý kriminalista Matej Snopko považuje za chybu, že policie zveřejnila video pozdě a stále neukázala veřejnosti luxusní hodinky, které byly odcizeny.

V případě dopadení hrozí pachatelům deset až patnáct let vězení.

Ivan Vilček (Bratislava), Právo

nahoru

Zahraniční:

Rakousko zřídí zvláštní policejní jednotku na ochranu hranic

-

dnes 13:50 Rakouský ministr vnitra Herbert Kickl ve čtvrtek...

Rusko čelí útokům ve školách, v Ulan-Ude napadl mladík spolužáky sekyrou

-

dnes 12:46 Video: Ve škole u Ulan-Ude nedaleko ruské hranice s...

Příštími členy EU by měly být Srbsko a Černá Hora. Možná už v roce 2025

-

dnes 12:08 Srbsko a Černá Hora budou pravděpodobně příštími státy,...

Turecko masivně ostřeluje syrský Afrin, zahajuje tím ofenzívu proti Kurdům

-

dnes 12:05 Video: aktualizováno Oblast okolo Afrinu na severu...

Řidič vjel v Riu na pláž, zabil kojence a další lidi zranil

-

dnes 10:35 Video: Malé dítě zemřelo v noci na pátek při nehodě v...

Bouře Friederike má nejméně devět obětí

-

dnes 08:36 Video: Nejméně devět obětí na životech si vyžádala...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby