Krimi

Viník výbuchu v turnovské továrně stíhán nebude, je mrtvý

Požár v areálu firmy v Turnově

ZDROJ: Právo

19.8.2016 13:06 Policie odložila případ prosincového výbuchu a následného požáru v turnovské továrně Agba. Viník, který podle policie neodborně manipuloval s čističem brzd, na těžká zranění zemřel, a proto ho není možné stíhat. Požár způsobil škodu za 40 miliónů korun. Policisté jej šetřili jako obecné ohrožení z nedbalosti.

„Ze závěrů vyšetřování je patrné, že k výbuchu a následnému požáru v objektu firmy AGBA došlo po neodborné manipulaci s chemickou látkou, konkrétně čističem brzd, kdy došlo k jejímu masivnímu úniku,“ upřesnila mluvčí policie Vlasta Suchánková s tím, že následkem toho došlo k chemické reakci.

Směs vyteklá do prostor objektu se spolu se vzduchem stala výbušnou a následně byl, zřejmě výbojem elektrického zařízení, iniciován výbuch a požár. Během něho zemřela jedna ze zaměstnankyň a téhož dne i 60letý muž, který byl původně s popáleninami na 60 procenta těla převezen do nemocnice. Další dvě osoby utrpěly těžká zranění.

Jednání o škodách

Policejní komisař případ odložil, neboť osoba, která by nesla trestněprávní odpovědnost, zemřela, a není možné proti ní vést trestní řízení.

Hasiči pří zásahu a areálu objektu

FOTO: Novinky

Provoz v továrně, zabývající se výrobou autolékárniček do, autokosmetiky a dalších doplňků do vozidel, se podařilo obnovit krátce po neštěstí, neboť ničivý požár postihl nevýrobní část areálu. Dokoupit se musely pouze shořelé zásoby.

„Od počátku také jednáme s pojišťovnou, ale zde věc ještě uzavřena není. Další postup se proto bude odvíjet až podle toho, jak jednání s pojišťovnou skončí. Zničená část chemie se ale obnovovat nebude. V současné době je tento prostor zplanýrovaný, ale zda a v jakém rozsahu by se zde opět stavělo, není rozhodnuto,“ řekl Právu společník firmy Jan Holas.

Ludmila Žlábková, Právo

nahoru

Krimi:

Zlodějka v Brně byla neskutečně rychlá. Peněženka zmizela z kabelky v mžiku

-

včera 20:53 Video: Příležitost dělá zloděje. O tom se přesvědčila...

Lupiči v noci uzavřeli dálnici u Vyškova a přepadli posádku jedoucího auta

-

včera 18:19 Dobře připravení byli zřejmě pachatelé loupežného...

Na Prachaticku zemřel motorkář, řidič osobního auta ho zřejmě přehlédl

-

včera 18:10 Tragicky skončila v neděli po třetí hodině odpoledne...

Skupina cizinců brutálně napadla číšníka v centru Prahy

-

včera 14:30 Video: Skupina sedmi cizinců brutálně napadla personál...

V příkopu na Jablonecku ležel těžce zraněný cyklista. Při převozu zemřel

-

včera 13:35 Těžce zraněného cyklistu našla v sobotu večer...

Pes na Zlínsku prolezl kanalizací až na Slovensko, vytáhnout ho museli hasiči

-

včera 10:33 Psa, který uvízl v kanalizační rouře u hranic se...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby