Cestování

Zájem turistů o Plzeň trhá rekordy

obrazek

Centrum Plzně

FOTO: Jakub Kynčl, Novinky

13.3. 11:39 Počet nocí, které turisté strávili v plzeňských hotelech a penziónech, se loni poprvé v historii dostal přes půlmiliónovou hranici. Během posledních čtyř let se množství hostů, kteří zde alespoň jednou přespí, zvýšilo o čtyřicet procent – z 204 tisíc v roce 2013 na loňských 285 tisíc. Navíc zhruba 2,3 miliónu návštěvníků minulý rok přijelo alespoň na jeden den.

Největší boom souvisel s titulem Evropské hlavní město kultury 2015. „Díky němu se podařilo Plzeň zapsat mezi turisticky atraktivní destinace,“ sdělila Helena Prokopová z městské organizace Plzeň – Turismus.

„K očekávanému poklesu počtu turistů však po skončení projektu nedošlo. Počet nocujících hostů mírně vzrostl i v roce 2016, výrazný nárůst návštěvnosti pak zaznamenala Plzeň vloni,“ doplnila Prokopová.

Podle údajů Českého statistického úřadu se do západočeské metropole v roce 2017 vydalo o devět procent turistů více než v roce předchozím, většina z nich dorazila ze zahraničí. „Zatímco počet Němců zůstává stabilní, do Plzně míří stále více turistů z Asie. Například z Číny jich meziročně přibylo 46 procent. A pomalu se začíná vracet také ruská klientela,“ doplnila Prokopová.

Domácí hosté loni sice tvořili jen 40 procent, meziročně se však jejich počet zvýšil skoro o pětinu. Nejatraktivnějším cílem zůstává Plzeňský Prazdroj – na prohlídky se loni vydalo 762 tisíc lidí.

Ivan Blažek, Právo

nahoru

Cestování:

Hrůzostrašné pověsti dávají plzeňskému kostelu a přilehlému hřbitovu tajemný nádech

-

včera 13:18 Kostel Všech svatých v plzeňské části Roudná je...

Nejhustěji obydlený ostrov na světě je v Karibiku. Ve 115 domech žije 500 lidí

-

včera 11:07 Karibský ostrůvek Santa Cruz del Islote sotva...

Ostrůvek v Asii sloužil Britům jako trestanecká kolonie. Teď si ho bere zpět příroda

-

17.3. 13:12 Obrazem: Pohled na ostrůvek Ross Island v Bengálském...

Větší hlavy než želízské Čertovy mají jen v USA, tam jsou to ale prezidenti

-

17.3. 10:30 Měkký pískovec je předurčen k sochání, tesání,...

Zima se vrací, hory čekají na lyžaře

-

17.3. 05:00 Navzdory oteplení z minulého víkendu nabízejí české...

Zámek Weesenstein sloužil za války jako úkryt pro poklady drážďanské galérie

-

16.3. 16:59 Na zámku Weesenstein u Drážďan proběhne od 24. března...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby