Cestování

Zájem turistů o Plzeň trhá rekordy

obrazek

Centrum Plzně

FOTO: Jakub Kynčl, Novinky

13.3. 11:39 Počet nocí, které turisté strávili v plzeňských hotelech a penziónech, se loni poprvé v historii dostal přes půlmiliónovou hranici. Během posledních čtyř let se množství hostů, kteří zde alespoň jednou přespí, zvýšilo o čtyřicet procent – z 204 tisíc v roce 2013 na loňských 285 tisíc. Navíc zhruba 2,3 miliónu návštěvníků minulý rok přijelo alespoň na jeden den.

Největší boom souvisel s titulem Evropské hlavní město kultury 2015. „Díky němu se podařilo Plzeň zapsat mezi turisticky atraktivní destinace,“ sdělila Helena Prokopová z městské organizace Plzeň – Turismus.

„K očekávanému poklesu počtu turistů však po skončení projektu nedošlo. Počet nocujících hostů mírně vzrostl i v roce 2016, výrazný nárůst návštěvnosti pak zaznamenala Plzeň vloni,“ doplnila Prokopová.

Podle údajů Českého statistického úřadu se do západočeské metropole v roce 2017 vydalo o devět procent turistů více než v roce předchozím, většina z nich dorazila ze zahraničí. „Zatímco počet Němců zůstává stabilní, do Plzně míří stále více turistů z Asie. Například z Číny jich meziročně přibylo 46 procent. A pomalu se začíná vracet také ruská klientela,“ doplnila Prokopová.

Domácí hosté loni sice tvořili jen 40 procent, meziročně se však jejich počet zvýšil skoro o pětinu. Nejatraktivnějším cílem zůstává Plzeňský Prazdroj – na prohlídky se loni vydalo 762 tisíc lidí.

Ivan Blažek, Právo

nahoru

Cestování:

Chaloupka celá z čokolády nabízí zájemcům přespání v srdci Paříže

-

dnes 15:36 V samém centru Paříže mohou zájemci přespat v...

Kanadské městečko Dildo táhne turisty kvůli svému lascivnímu názvu

-

dnes 12:49 Obrazem: Dildo je sexuální pomůcka. Dildo je také název...

Čeští turisté objevují polské Krkonoše

-

dnes 11:53 V zimě na lyže, v létě na pěší túry. Krkonoše však mají...

V centru Prahy se ukrývá oáza klidu. Zahrada přírodovědců je otevřená i veřejnosti

-

dnes 09:01 Video: Málokdo ví, že jen kousek od křižovatky u...

Nejlepší roadtripy podle Instagramu? Vede americká Route 66

-

včera 15:57 Obrazem: Říká se jí hlavní silnice Ameriky. Dálnice...

Příští rok odstartuje cesta kolem světa za 82 dní. A po sedmi divech světa

-

včera 13:29 Chtěli byste vidět všech sedm novodobých divů světa?...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů