Cestování

Zájem turistů o Plzeň trhá rekordy

obrazek

Centrum Plzně

FOTO: Jakub Kynčl, Novinky

13.3. 11:39 Počet nocí, které turisté strávili v plzeňských hotelech a penziónech, se loni poprvé v historii dostal přes půlmiliónovou hranici. Během posledních čtyř let se množství hostů, kteří zde alespoň jednou přespí, zvýšilo o čtyřicet procent – z 204 tisíc v roce 2013 na loňských 285 tisíc. Navíc zhruba 2,3 miliónu návštěvníků minulý rok přijelo alespoň na jeden den.

Největší boom souvisel s titulem Evropské hlavní město kultury 2015. „Díky němu se podařilo Plzeň zapsat mezi turisticky atraktivní destinace,“ sdělila Helena Prokopová z městské organizace Plzeň – Turismus.

„K očekávanému poklesu počtu turistů však po skončení projektu nedošlo. Počet nocujících hostů mírně vzrostl i v roce 2016, výrazný nárůst návštěvnosti pak zaznamenala Plzeň vloni,“ doplnila Prokopová.

Podle údajů Českého statistického úřadu se do západočeské metropole v roce 2017 vydalo o devět procent turistů více než v roce předchozím, většina z nich dorazila ze zahraničí. „Zatímco počet Němců zůstává stabilní, do Plzně míří stále více turistů z Asie. Například z Číny jich meziročně přibylo 46 procent. A pomalu se začíná vracet také ruská klientela,“ doplnila Prokopová.

Domácí hosté loni sice tvořili jen 40 procent, meziročně se však jejich počet zvýšil skoro o pětinu. Nejatraktivnějším cílem zůstává Plzeňský Prazdroj – na prohlídky se loni vydalo 762 tisíc lidí.

Ivan Blažek, Právo

nahoru

Cestování:

Okolo Eiffelovy věže roste stěna z neprůstřelného skla

-

včera 14:33 Video: V blízkosti Eiffelovy věže, největší dominanty...

Zámek Lešná: Sídlo hrabat Kinských

-

včera 12:14 Obrazem: Hned na úvod je dobré zmínit, že na Zlínsku...

Loket na Sokolovsku není jen hrad

-

včera 09:23 Obrazem: Jedete-li na výlet do Karlových Varů,...

Jekatěrinburg, muzeum architektury pod širým nebem

-

17.6. 12:41 Video: Často se mu přezdívá muzeum architektury pod...

Skotská odpověď na Route 66? Scénická cesta North Coast 500

-

16.6. 11:47 Obrazem: Lákalo vás někdy vyrazit na roadtrip po...

V Tatrách začíná letní sezóna, jedna trasa se neotevře

-

15.6. 16:21 Ve Vysokých Tatrách, které jsou častým cílem českých...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů