Cestování

V tokijské restauraci mohou hosté zaplatit mytím nádobí

obrazek

Ilustrační foto

Profimedia.cz

12.3. 13:20 Klasická situace z filmu nebo vtipu. Host nemá v restauraci na zaplacení, tak si musí účet odpracovat mytím nádobí. V tokijská restauraci Mirai Shokudo se rozhodli, že přesně takovou možnost svým návštěvníkům poskytnou. Chudší lidé tak dostávají příležitost, jak se dobře najíst, i když nemají tolik peněz, napsal Daily Mail.

Bistro, které je otevřené od roku 2016, dává hostům na výběr. Buď mohou zaplatit klasicky penězi, nebo v restauraci hodinu pracovat. A nemusí pouze mýt nádobí, mohou také vyřizovat objednávky nebo uklízet stoly. Záleží na době, ve které návštěvníci dorazí, a co je tedy potřeba udělat. Podle Daily Mailu využilo možnosti si jídlo odpracovat už na 500 lidí.

Tokyo restaurant Mirai Shokudo lets customers eat for FREE - https://t.co/pjwQIyAU1b pic.twitter.com/KAAUrgad0p

— Tokyo Daily News (@tokyodailynews0) 10. března 2018

Jedinou stálou zaměstnankyní je majitelka bistra Sekai Kobayashiová, která se dříve živila jako programátorka. „Mým kolegům vždy chutnala jídla, která jsem vařila. Přivedlo mě to k myšlence, že si otevřu vlastní restauraci. Než jsem se však k tomu odhodlala, nasbírala jsem nějaké zkušenosti v jednom restauračním řetězci,“ tvrdí Japonka.

Kobayashiová dodává, že by se nikdo neměl bát k něčemu podobnému odhodlat. „Lidé, co hledají práci, se bojí, že pokud si zvolí špatně, zničí jim to zbytek života. Ale je v pořádku, když v průběhu změníte směr. Může vás to dovést k něčemu, v čem budete opravdu silní. To se stalo mně,“ uvedla restauratérka.

Restaurant lets customers eat for FREE - but there's a catch https://t.co/S0s0sSlvyN

— jmma (@jmma66) 10. března 2018

Možnost odpracovat si svou objednávku nemají pouze Japonci, ale také cizinci. Lidé mají ale také možnost v restauraci pracovat, i když zaplatí penězi, a v podstatě tak darovat jídlo někomu jinému.

mšv, Novinky

nahoru

Cestování:

Okolo Eiffelovy věže roste stěna z neprůstřelného skla

-

včera 14:33 Video: V blízkosti Eiffelovy věže, největší dominanty...

Zámek Lešná: Sídlo hrabat Kinských

-

včera 12:14 Obrazem: Hned na úvod je dobré zmínit, že na Zlínsku...

Loket na Sokolovsku není jen hrad

-

včera 09:23 Obrazem: Jedete-li na výlet do Karlových Varů,...

Jekatěrinburg, muzeum architektury pod širým nebem

-

17.6. 12:41 Video: Často se mu přezdívá muzeum architektury pod...

Skotská odpověď na Route 66? Scénická cesta North Coast 500

-

16.6. 11:47 Obrazem: Lákalo vás někdy vyrazit na roadtrip po...

V Tatrách začíná letní sezóna, jedna trasa se neotevře

-

15.6. 16:21 Ve Vysokých Tatrách, které jsou častým cílem českých...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů