Cestování

V Brazílii začal karneval. Oproti tomu známějšímu se ale koná v bahně

BEZ KOMENTÁŘE: Kromě toho světoznámého se v Brazílii koná ve stejnou dobu i festival v bahně

ZDROJ: AP

12.2. 16:47 Brazílie aktuálně žije karnevalem. Kromě toho známého, barevného a nablýskaného se ale v zemi koná i jeden mnohem špinavější. Dějištěm akce nazvané Bloco da Lama ve městečku Paraty je totiž pláž, kde se stovky lidí pomazávají od hlavy až k patě bahnem. Ačkoli se nejedná o nikterak starou tradici, určitou historii akce má, píše agentura AP.

Název akce by se dal přeložit doslova jako bahenní pouliční party. Jedná se o nedílnou součást koloniálního městečka a její původ by se dal vysledovat do doby před 30 lety. Tamní rybáři se bahnem údajně pomazávali z důvodu, že se jim pak u pobřeží vyhýbali komáři. Obyvatelé to pojali po svém a bujaré oslavy nezapomněli doprovodit i pitím alkoholu a pokřikem „uga, uga“.

O nezvyklou událost se postupně začali zajímat i turisté, ačkoli tradice se drží především mezi místními. Ač v posledních letech dorazilo na akci přes 3000 zahraničních návštěvníků, tradiční karneval je stále větším i známějším lákadlem. Paraty leží od Ria, které je jakýmsi epicentrem karnevalu, 200 kilometrů na sever.

Blátivý festival by ale rozhodně neměl být jediným důvodem, proč do Paraty případně zamířit. Návštěvníky by měla nadchnout především zdejší koloniální architektura, i průvodce Lonely Planet o městečku píše, že se jedná o jedno z nejpřitažlivějších míst v Brazílii. Plusem je absence automobilové dopravy, průjezd vozidel starými uličkami je totiž zakázán.

BEZ KOMENTÁŘE: V Rio de Janeiru odstartoval každoroční karneval, navštívit ho má až šest miliónů lidí

Zdroj: Reuters

Klasický brazilský karneval odstartoval v sobotu v Rio de Janeiru. Jedná se údajně o největší oslavy na světě a pořadatelé během doby konání očekávají na šest miliónů lidí v ulicích. [celá zpráva]

mšv, Novinky

nahoru

Cestování:

Nejlepší evropskou destinací je podle Lonely Planet italský region Emilia-Romagna

-

dnes 15:24 Spřádáte plány na letní dovolenou, ale nechcete jezdit...

V Gruyères je to husté: Dvojitá smetana, sýr a Vetřelec

-

dnes 13:05 Obrazem: Malebné středověké městečko Gruyères je...

V Newcastlu vyroste největší vyhlídkové kolo v Evropě, pokoří i London Eye

-

dnes 11:36 V britském Newcastlu do několika let vyroste největší...

Nejvíce turistů na jihu Čech bylo z Číny

-

dnes 09:21 Na jihu Čech přibývá už čtvrtým rokem turistů....

Český Rudolec, po válce vyrabovaná ruina, se zvolna vrací k bývalé kráse

-

včera 20:19 Říkali se mu Malá Hluboká, zámek v příhraničí jižních...

Historii Telče připomene nová výstava, která bude od léta ve věži

-

včera 16:27 Novinkou letošního léta v Telči bude výstava mapující...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby