Cestování

Nejbizarnější golfové hřiště? Leží na pláních Antarktidy

BEZ KOMENTÁŘE: Golf si můžete zahrát i na Antarktidě

ZDROJ: AP

12.1. 09:52 Golfové hřiště, to je krásně upravená zelená tráva, kopečky, rybníčky, zkrátka idylka. Existují ale i mnohem svéráznější verze. Ta možná nejbizarnější se nachází na kontinentu, kde by ji nikdo nečekal - na Antarktidě. Ke stereotypním, výše zmíněným představám o golfovém hřišti má to zdejší opravdu daleko. Leží na rovné pláni, která je pokryta ledem a sněhem.

Golfové hřiště, pro které se asi úplně nedá použít zažité označení green, leží u polární výzkumné stanice McMurdo, ležící na Rossově ostrově. Je proto jasné, že běžný turista si golf v ledové pustině jen tak nezahraje.

Překvapivě se ale nejedná o jediné místo, kde si mohou výzkumníci ukrátit chvíli odpalováním míčků do jamek. Jedno golfové hřiště leží i v táboře Union Glacier, který se využívá pouze v průběhu antarktického léta. I tak se ale hraje v teplotách, které padají k minus 25 stupňům Celsia.

Nedávno se zde dokonce uskutečnil šampionát. Ačkoli se na golfových hřištích musí tradičně dodržovat dress kód, který běžně vyžaduje například takzvaná polo trika, zde hráli účastníci nabaleni v teplém oblečení. I vědci a výzkumníci se zkrátka musejí někdy odreagovat a pobavit.

Hraje se i v Grónsku

Antarktická golfová hřiště ovšem nejsou těmi jedinými, která jsou umístěna v nehostinné ledové krajině. Například Grónsko má také několik golfových hřišť. Některá z nich jsou sice zasazena do relativně zelené krajiny, když však přijde zima a vše pokryje sníh — což není v Grónsku asi nikterak překvapující — hraje se i na zledovatělých plochách.

A když dojde řeč na opačné extrémy, jedno golfové hřiště leží například v kalifornském Údolí smrti a je údajně tím nejníže položeným na světě. Extrémně suché místo s vysokými teplotami také není úplně klasickým greenem.

mšv, Novinky

nahoru

Cestování:

Olomouc oslavuje syrečky, dorazil i Tvarůžkový král

-

včera 23:12 Video: Syrečky, které se v hanáckých chalupách...

Odlehlé město v Mexiku se zastavilo v čase. Turisty přitahuje tajemnou atmosférou

-

včera 13:07 Obrazem: Skoro každý, kdo zavítá do odlehlé mexické...

Na Filipínách vytvořili bludiště ze slunečnic

-

20.4. 15:13 S příchodem letního období vzniklo během března ve...

Paříž z ptačí perspektivy. Virtuální prohlídky umožňují proletět městem na jetpacku

-

20.4. 11:43 Video: Způsobů, jak si prohlédnout Paříž, je několik -...

Zlatá ulička: Magnet na romantiky

-

20.4. 09:20 Obrazem: Ještě počátkem padesátých let patřily domky...

Nejhezčím městem Moravy je historická metropole Olomouc

-

20.4. 07:43 Olomouc je jedním z nejhezčích měst u nás. Do několika...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby