Cestování

Futuristický luxus. Aerolinky Emirates představily novou první třídu

obrazek

Luxusní první třída je zatím jen v letadlech Boeing 777. Ilustrační foto

Profimedia.cz

14.11. 08:37 Dubajská letecká společnost Emirates představila nové oddělení pro cestující první třídy ve formě kabinek inspirovaných vnitřky luxusních automobilů Mercedes-Benz. Nová první třída bude zatím k dispozici v letadlech Boeing 777, napsala agentura Reuters.

Aerolinky Emirates, které jsou první leteckou společností, jež umístila v komerčních letadlech sprchy, představily nový, futuristický design na aerosalonu v Dubaji. V letadle bude umístěno šest plně uzavřených kabinek se sedadlem, které bude možné rozložit na postel, a s televizí o rozměru 32 palců (81,3 cm). Kvůli velikosti těchto kabinek počet sedadel první třídy v letadle klesne na šest ze současných osmi.

„Je to poprvé, co vidíme něco podobného ve světě civilního letectví,” řekl prezident Emirates Tim Clark. Investice do nové prémiové třídy byla podle něj obrovská, přesnější údaj však odmítl poskytnout.

Aerolinky rovněž umístí venku na letadlo kamery s velkým rozlišením, což umožní cestujícím sedícím v kabinkách uprostřed mít výhled, jako kdyby seděli u okna.

Konkurence kroku nevěří

Emirates si vybraly pro spolupráci kontroverzního novináře Jeremyho Clarksona, který bude tváří reklamní kampaně představující novou první třídu.

„Možná ho nemáte rádi, ale většina lidí ho považuje za zábavného, někdy trochu provokujícího, a je velmi působivý,” řekl Clark. Clarkson byl v roce 2015 vyhozen z postu jednoho z moderátorů britského motoristického pořadu Top Gear poté, co fyzicky napadl producenta.

Emirates nyní zkoumají, jak umístit nové kabinky také do flotily letadel Airbus A380. Clark uvedl, že Emirates odmítají nedůvěru v první třídu, kterou mají další aerolinky. Podle něj je poptávka po prémiové třídě vysoká, a to i u tras do Číny, Paříže a Londýna.

Některé letecké společnosti omezily velikost první třídy nebo ji zcela zrušily ve prospěch třídy business a prémiové kategorie ekonomické třídy, upozornil Reuters.

ČTK

nahoru

Cestování:

Byala: Bulharské letovisko, které proslavilo víno a skalní výchozy

-

dnes 17:00 Máte rádi Bulharsko a zároveň vás láká strávit...

Plzeň letos opět chystá adventní prohlídky. Loni měly úspěch

-

dnes 16:19 Po loňské úspěšné premiéře se Plzeň vrátí ke speciálním...

Švýcarský Bern je v zimě nejfotografovanějším městem Instagramu

-

dnes 14:38 Zima už klepe na dveře a mnohde už se začínají snášet...

V letadle si objednal vegetariánské jídlo. Dostal jen ovoce s příborem

-

dnes 12:03 Při cestách to mají vegetariáni často o něco složitější...

Tchaj-wan: Po krásách nádherného ostrova hor a oblaků

-

dnes 09:46 Obrazem: Portugalci nazvali Tchaj-wan Formosa neboli...

Výstavní budova soudu maskovala přes třicet let přísně střežené tajemství východoněmecké Stasi

-

včera 20:06 Budyšín – historická perla Horní Lužice, metropole...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby