Kultura

Broadwayský muzikál She Loves Me našel domov v Liberci

obrazek

Představitelé hlavních rolí v muzikálu She loves me Zuzana Benešová a Jan Kříž

FOTO: Kart production

17.12.2013 18:37 Liberecké Divadlo F. X. Šaldy nabídne po dvou letech nový muzikál. Vůbec poprvé představí české nastudování muzikálu She Loves Me skladatele Jerryho Bocka. Premiéra se odehraje v pátek 20. prosince. V režii Oldřicha Kříže se představí řada muzikálových hvězd, například jeho syn Jan Kříž, který je držitelem Thálie, nebo Zuzana Benešová, jež v současnosti září v karlínské inscenaci klasické operety Mamzelle Nitouche.

Muzikál She Loves Me měl světovou premiéru na Broadwayi před 50 lety. Za sebou má více než 300 repríz a deset ocenění. Diváci v Liberci ale uslyší českou verzi, texty přeložili Petr Palouš a František Zacharník. Předlohou inscenace se stal příběh dvou mladých prodavačů, kteří si navzájem píšou milostné dopisy, aniž by znali odesílatele či adresáta. Dílo posloužilo jako inspirace také ke známé komedii Láska přes internet s Meg Ryanovou a Tomem Hanksem.

Na přípravě She Loves Me se v Liberci podílí stejný tým jako na předchozích úspěšných muzikálových produkcích Sugar a Zpívání v dešti. "Vzhledem k tomu, že se nám povedlo dát dohromady skvělé obsazení - herecky i pěvecky - tak jsem přesvědčený, že kdo má rád romantiku spojenou s něžným situačním humorem, bude se na tento muzikál rád vracet," uvedl režisér Oldřich Kříž.

V muzikálu si zahrají i držitel muzikálové Thálie za rok 2008 Vlastimil Zavřel nebo Radim Schwab, Michal Pleskot a Jan Ježek. Mezi mladými talenty se kromě Benešové představí například Alžběta Bartošová, Marie Blahynková a Jan Tenkrát.

Součástí pátečního představení bude i křest knihy vydané ke 130. výročí otevření budovy divadla F. X. Šaldy.

Novinky

nahoru

Kultura:

Kevina Spaceyho z dalšího filmu nevymažou. Najednou nevadí

-

dnes 16:27 Nový film s Kevinem Spaceym Billionaire Boys Club...

Francouzský autor filmové hudby Eric Serra: Amadeus je můj nejoblíbenější film

-

dnes 15:58 Zahraniční hvězdou festivalu Soundtrack Poděbrady,...

RECENZE: Ve světě Marka Ztraceného jsou upřímnost i balancování

-

dnes 14:17 Marek Ztracený si pro vydání nového alba Vlastní svět...

Muzikál s hudbou Michaela Jacksona bude v roce 2020

-

dnes 13:15 Bylo jen otázkou času, kdy někdo o mrtvém králi popu...

ČT hospodařila vyrovnaně, ředitel dostane prémie 2,4 miliónu

-

dnes 12:11 Česká televize loni hospodařila vyrovnaně, náklady i...

Skupina Jelen pozvala na podzimní turné Míšu Tučnou

-

dnes 11:00 Video: Skupina Jelen má za sebou první vystoupení...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů