Cestování

Italské Trentino si k letošní zimní sezóně nadělí dvě nové lanovky

obrazek

V lyžařské oblasti Alba Canazei bude uvedena do provozu první italská lanovka nové generace Doppelmayr D-Line.

Profimedia.cz

18.10.2017 14:07 Milovníci teplého podzimu budou již o nadcházejícím víkendu ronit hořké slzy za koncem babího léta, ale příznivci zimních sportů se naopak radují. Začátek zimní sezóny se blíží a evropské areály začínají lákat na letošní novinky. Jako jeden z prvních s nimi letos přichází horský region Trentino. Ten pro nadcházející zimu zprovozní dvě moderní lanovky, přičemž první vede na Ciampac v údolí Val di Fassa a druhá propojí Campiglio se střediskem Folgarida - Marilleva.

Vyznavačům zimních sportů není Trentino nutné dlouze představovat. Oblast, které vévodí 220 vrcholků Dolomit, v kombinaci s italskou kuchyní a přátelskou atmosférou, činí severní část země vyhledávaným útočištěm lyžařů i milovníků zimních scenérií, krbů a lázní.

Letos provincie známá též jako Trento či Tridentsko přichází s několika inovacemi, jež mají zejména lyžařům zpříjemnit zimní sezónu 2017/2018. V údolí Val di Fassa, konkrétně v Alba di Canazei, bude uvedena do provozu první italská lanovka nové generace Doppelmayr D-Line, která má zajistit nový komfort přepravy s důrazem na vysokou technologickou úroveň a co nejnižší míru hluku.

Novinka nahradí lanovku Alba-Ciampac, která fungovala od roku 1975, v poslední době ale nestačila narůstajícím počtům lyžařů. Nová lanovka pojme oproti předchozí za hodinu více než trojnásobný počet osob – při maximálním výkonu až 2400 pasažérů za hodinu. Doprava na Ciampac, především pak oblíbenou černou sjezdovku, bude nyní trvat pět minut jízdy.

Praktičtější spojení lyžařských areálů

V údolí Rendena bude z Campiglia do Folgarida – Marilleva zase možné bez nutnosti zouvání lyží díky navýšené kapacitě lanovky rychleji dojet na horu Monte Vigo ve výšce 2179 m.n.m. Tam čekají návštěvníky panoramatické výhledy a renovovaná červená sjezdovka Malghette. Jedná se o spojení s lyžařskými areály Madonna di Campiglio a Pinzolo.

Další nová lanovka praktičtěji propojí areály Madonna di Campiglio (na snímku) a Folgarida – Marilleva.

FOTO: Profimedia.cz

Region klade velký důraz i na udržitelný turismus, šetrný k životnímu prostředí. To se projevuje i při stavbě nových hotelů. A proto byl například hotel na hoře Monte Spinale vybudován za pomoci dřeva a lokálního dolomitu. Tvůrci moderního hotelu s nízkou energetickou spotřebou a výhledy na Brentské Dolomity jsou architekti Giovanni Berti a Monica Fondriestová.

tm, Novinky

nahoru

Cestování:

Trojnožka i sloní zadek. Nová pražská rozhledna Doubravka upoutá už svým tvarem

-

dnes 16:55 Video: Unikátní kombinace rozhledny a uměleckého díla...

Nejstarší česká čistírna odpadních vod z ptačího pohledu

-

dnes 16:04 Video: Původně hrozilo její zboření, ale nenašly se...

Na bývalém iráckém bojišti vzniká přírodní rezervace

-

dnes 14:25 Video: Jeden z kuvajtských investorů začal na bývalém...

Africká Keňa: Láska na druhý pohled

-

dnes 11:37 Obrazem: Hana Hindráková (35) vystoupila z letadla v...

Pro dospělé Gaudí, pro děti Akvárium. Co stihnout v Barceloně za 48 hodin

-

dnes 09:13 Obrazem: Památky, Gaudího architektura a jídlo....

O nás bez nás: Ikonická věžička je němým svědkem smutného osudu 150 rodin

-

včera 14:47 Obrazem: Když jezero Reschensee v Jižním Tyrolsku...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů