Cestování

V Brazílii začal karneval. Oproti tomu známějšímu se ale koná v bahně

BEZ KOMENTÁŘE: Kromě toho světoznámého se v Brazílii koná ve stejnou dobu i festival v bahně

ZDROJ: AP

12.2. 16:47 Video: Brazílie aktuálně žije karnevalem. Kromě toho známého, barevného a nablýskaného se ale v zemi koná i jeden mnohem špinavější. Dějištěm akce nazvané Bloco da Lama ve městečku Paraty je totiž pláž, kde se stovky lidí pomazávají od hlavy až k patě bahnem. Ačkoli se nejedná o nikterak starou tradici, určitou historii akce má, píše agentura AP.

Název akce by se dal přeložit doslova jako bahenní pouliční party. Jedná se o nedílnou součást koloniálního městečka a její původ by se dal vysledovat do doby před 30 lety. Tamní rybáři se bahnem údajně pomazávali z důvodu, že se jim pak u pobřeží vyhýbali komáři. Obyvatelé to pojali po svém a bujaré oslavy nezapomněli doprovodit i pitím alkoholu a pokřikem „uga, uga“.

O nezvyklou událost se postupně začali zajímat i turisté, ačkoli tradice se drží především mezi místními. Ač v posledních letech dorazilo na akci přes 3000 zahraničních návštěvníků, tradiční karneval je stále větším i známějším lákadlem. Paraty leží od Ria, které je jakýmsi epicentrem karnevalu, 200 kilometrů na sever.

Blátivý festival by ale rozhodně neměl být jediným důvodem, proč do Paraty případně zamířit. Návštěvníky by měla nadchnout především zdejší koloniální architektura, i průvodce Lonely Planet o městečku píše, že se jedná o jedno z nejpřitažlivějších míst v Brazílii. Plusem je absence automobilové dopravy, průjezd vozidel starými uličkami je totiž zakázán.

BEZ KOMENTÁŘE: V Rio de Janeiru odstartoval každoroční karneval, navštívit ho má až šest miliónů lidí

Zdroj: Reuters

Klasický brazilský karneval odstartoval v sobotu v Rio de Janeiru. Jedná se údajně o největší oslavy na světě a pořadatelé během doby konání očekávají na šest miliónů lidí v ulicích. [celá zpráva]

mšv, Novinky

nahoru

Cestování:

Slunečné Val di Sole nabízí lyžování v obklopení národních parků

-

včera 15:16 Obrazem: Skiareál Folgarida-Marilleva zůstává trochu...

Igelity na domy, mouku do pytlů. V řeckém městečku se koná bizarní bitva

-

včera 13:27 Video: Zima přináší do některých evropských měst...

Půl století jen chátral, nyní nabízí český důl adrenalinový zážitek

-

včera 13:19 Video: Deset let trvalo hrstce nadšenců zabezpečit...

Klenot gotiky. Nahlédněte do kaple, kde se bude ženit princ Harry

-

včera 09:08 Video: Kaple sv. Jiří na Windsorském hradu v Anglii se...

Městečko v Argentině založili Velšané. Jejich odkaz v něm dodnes přetrvává

-

18.2. 11:58 Rádi byste navštívili Wales, ale na druhou stranu vám...

Les z cukrové vaty i čokoládové fontány. V muzeu sladkostí se plní všechny fantazie

-

17.2. 13:25 Video: Muzeum, které je zhmotněnou fantazií všech...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby