Cestování

Hotel na Aljašce láká na pobyt v izolaci. Dá se do něj dostat jen vrtulníkem

obrazek

Žádný mobilní signál? Za to ale polární záře.

Profimedia.cz

13.2. 09:23 V únoru otevřený hotel na Aljašce slibuje návštěvníkům vskutku nevšední pobyt. Leží v severoamerickém národním parku Denali ve výšce kolem 1830 metrů nad mořem a přístupný je jen vrtulníkem. Hosty láká mimo jiné na izolaci od civilizace, není zde žádný mobilní signál. Za to tu jde pozorovat polární záře, píše server Atlantida Travel.

Hotel Sheldon Chalet uprostřed drsných a osamělých hor nabízí návštěvníkům možnost přenocovat přímo v srdci této krajiny. Zároveň se ale nemusejí vzdávat komfortu — tedy pokud za komfort nepovažují plný signál. Ten tu kvůli odlehlosti totiž nenaleznou. Stejně tak se dá do hotelu dostat pouze helikoptérou. Leží totiž na takzvaném nunataku, tedy skalnatém horském vrcholku obklopeným ledovci.

Do hotelu se dá dostat pouze helikoptérou.

FOTO: Profimedia.cz

Hotel leží na takzvané nutace. V okolí se dá lyžovat nebo chodit na sněžnicích.

FOTO: Profimedia.cz

Na druhou stranu, odříznutí od civilizace bude nejspíš jedním z důvodu, proč do hotelu zavítat. Nedostatečné spojení s okolním světem ale musí vykompenzovat propojení s přírodou, jelikož z venkovních teras, ale koneckonců i za okny, lze pozorovat třeba působivou polární záři. Odpočinek od shonu je znásobený tím, že se v hotelu může ubytovat maximálně 10 osob.

Ačkoli hotel nabízí i nejrůznější wellness aktivity, hosté se mohou vydat objevovat i ledovcovou krajinu. Lyžování, trekking či chození na sněžnicích jsou jen zlomkem toho, co lze na hranici národního parku Denali podniknout. Relativně nedaleko leží stejnojmenná hora, dříve známá pod jménem Mount McKinley, která je se svými 6190 metry nejvyšší v Severní Americe.

V hotelu se může ubytovat maximálně 10 lidí.

FOTO: Profimedia.cz

Kvalita služeb a technologický detox se odráží i na ceně. Cena pokoje začíná na 2300 dolarech za noc, což je v přepočtu více než 47 tisíc korun.

mšv, Novinky

nahoru

Cestování:

Buď, kým se cítíš být. Malé středoamerické etnikum boří stereotypy o genderu

-

včera 13:06 Obrazem: Říká se mu Guna či Kuna. Malé domorodé...

Česko obohatí staronové lázně v Náchodě

-

včera 08:16 Česko příští jaro obohatí staronové lázně v Náchodě, v...

Ve Velence uvidíte Dientzenhoferův barokní skvost

-

17.8. 20:06 Při silnici mezi Sadskou a Mochovem, na vrcholu...

Podyjí je moravským rájem, jedinečné, nezničené

-

17.8. 18:21 Čtyřicet kilometrů toku Dyje, v Rakousku zvané Thaya,...

Práce snů? Cestujte po celém světě a pijte gin

-

17.8. 15:20 Štve vás už vaše běžné zaměstnání? Společnosti Bombay...

Nová naučná stezka na Šumavě povede po břehu i mokřady

-

17.8. 13:43 Kolem jednoho z nejvýše položených českých rybníků...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů