Cestování

Opilý irský pár se pohádal v letadle. To muselo nouzově přistát

obrazek

Ilustrační foto

Profimedia.cz

12.1. 14:43 Let společnosti Ryanair ze španělského Alicante do irského Dublinu byl předevčírem neočekávaně přerušen. Zhruba padesátiletý irský pár se totiž na palubě opil a ostatní cestující svým hádáním obtěžoval natolik, že se posádka rozhodla pro razantní krok. Letadlo nouzově přistálo v severošpanělském Santanderu, kde si oba rušivé pasažéry převzala policie, informoval server The Independent.

Letadlo po vysazení opilého páru pokračovalo dále ve svojí cestě. „Nebudeme tolerovat jakýkoli projev rušivého chování, protože bezpečnost a pohodlí našich zákazníků i posádky jsou pro nás nejvyšší prioritou. O záležitost se nyní postará tamní policie,“ uvedl pro Independent mluvčí společnosti Ryanair. Ačkoli nebyl pár zatčen, podle serveru bude čelit velmi tučné pokutě, kterou by mu měla uložit Španělská bezpečnostní agentura pro letectví.

Nejmenovaní Irové se na palubě letadla prý opili, a ačkoli nebyli agresivní k ostatním cestujícím, začali se velmi hlasitě hádat mezi sebou. To vedlo pilota k rozhodnutí přistát a obrátit se na policii, aby rušivé elementy vyvedla. Cestující se strážníky po přistání odešli dobrovolně a v klidu.

Vedení Ryanairu uvedlo incident jako příklad toho, že by se mělo regulovat, kolik alkoholu mohou cestující vypít před odletem. „Tohle je přesně důvod, proč voláme pro značných změnách v prodeji alkoholu na letištích. Měl by být nastaven limit dvou nápojů na osobu a alkohol by se neměl prodávat před desátou hodinou dopoledne,“ uvedl mluvčí nízkonákladového dopravce.

Dodal, že by tato preventivní opatření zamezila problémům, které pak ve spojitosti s nadměrnou konzumací alkoholu vznikají na palubách letadel.

mšv, Novinky

nahoru

Cestování:

Olomouc oslavuje syrečky, dorazil i Tvarůžkový král

-

včera 23:12 Video: Syrečky, které se v hanáckých chalupách...

Odlehlé město v Mexiku se zastavilo v čase. Turisty přitahuje tajemnou atmosférou

-

včera 13:07 Obrazem: Skoro každý, kdo zavítá do odlehlé mexické...

Na Filipínách vytvořili bludiště ze slunečnic

-

20.4. 15:13 S příchodem letního období vzniklo během března ve...

Paříž z ptačí perspektivy. Virtuální prohlídky umožňují proletět městem na jetpacku

-

20.4. 11:43 Video: Způsobů, jak si prohlédnout Paříž, je několik -...

Zlatá ulička: Magnet na romantiky

-

20.4. 09:20 Obrazem: Ještě počátkem padesátých let patřily domky...

Nejhezčím městem Moravy je historická metropole Olomouc

-

20.4. 07:43 Olomouc je jedním z nejhezčích měst u nás. Do několika...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby