Domácí

Dopravu v Česku komplikuje sněžení a ledovka

obrazek

FOTO: Petr Kozelka, Právo

14.1. 09:12 Na některých místech České republiky v neděli ráno komplikuje život řidičům sněžení a tvorba náledí. Týká se to Olomouckého kraje, okolí Českého Krumlova, Prachatic a rovněž některých úseků na Vsetínsku.

Dopravu v Olomouckém kraji v neděli ráno místy komplikuje sněžení. Řidiči by měli jet opatrně zejména na Šumpersku a Prostějovsku, vyplývá z údajů zveřejněných Ředitelstvím silnic a dálnic ČR. Ve vyšších polohách leží na vozovkách vrstva sněhu krytá posypem. Silnice ve zbývajících částech Olomouckého kraje jsou převážně holé a vlhké nebo mokré, na Olomoucku a Přerovsku většinou suché.

Většina jihočeských silnic je v neděli sjízdná pouze se zvýšenou opatrností. Na Českokrumlovsku a Prachaticku komplikují provoz sněhové přeháňky. Na většině míst v regionu fouká vítr. Vyplývá to z informací dispečinku jihočeské správy a údržby silnic.

Teploty se v kraji drží většinou pod bodem mrazu. Bez omezení jsou sjízdné silnice na Českobudějovicku a Táborsku. V ostatních okresech musí řidiči počítat s možnou komplikací v podobě námrazy nebo sněžení.

Na silnicích v horských oblastech Vsetínska se místy tvoří náledí, zároveň je pokrývá nová vrstva sněhu. Sjízdné jsou se zvýšenou opatrností. Se sněhem musejí řidiči počítat také na vozovkách na Uherskohradišťsku poblíž státní hranice se Slovenskem. Silnice v dalších částech Zlínského kraje jsou většinou holé a vlhké nebo mokré, vyplývá z údajů zveřejněných Ředitelstvím silnic a dálnic ČR.

Novinky, ČTK

nahoru

Domácí:

Ať je konečně vláda s důvěrou, gratuloval Babiš Filipovi

-

včera 17:09 Předsedou KSČM byl v sobotu opětovně zvolen Vojtěch...

V Plzni bylo téměř 30 stupňů. V Česku padaly teplotní rekordy

-

včera 17:09 Již třetí den po sobě padaly v Česku teplotní rekordy....

Lídrem ANO pro podzimní volby v Praze bude Patrik Nacher

-

včera 15:53 aktualizováno Lídrem hnutí ANO pro podzimní volby do...

Letní počasí vydrží ještě tři týdny. Pak se citelně ochladí

-

včera 14:50 Nezvykle teplé počasí, které připomíná spíše léto než...

Vojtěch Filip obhájil křeslo předsedy KSČM, vedení strany opustí Dolejš

-

včera 14:35 aktualizováno Na mimořádném sobotním sjezdu v...

Zeman čelí kritice, že byl na sjezdu KSČM a ne na pietě za kardinála Berana

-

včera 14:18 Prezident Miloš Zeman sobotním vystoupením na sjezdu...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby