Domácí

Dopravu v Česku komplikuje sněžení a ledovka

obrazek

FOTO: Petr Kozelka, Právo

14.1. 09:12 Na některých místech České republiky v neděli ráno komplikuje život řidičům sněžení a tvorba náledí. Týká se to Olomouckého kraje, okolí Českého Krumlova, Prachatic a rovněž některých úseků na Vsetínsku.

Dopravu v Olomouckém kraji v neděli ráno místy komplikuje sněžení. Řidiči by měli jet opatrně zejména na Šumpersku a Prostějovsku, vyplývá z údajů zveřejněných Ředitelstvím silnic a dálnic ČR. Ve vyšších polohách leží na vozovkách vrstva sněhu krytá posypem. Silnice ve zbývajících částech Olomouckého kraje jsou převážně holé a vlhké nebo mokré, na Olomoucku a Přerovsku většinou suché.

Většina jihočeských silnic je v neděli sjízdná pouze se zvýšenou opatrností. Na Českokrumlovsku a Prachaticku komplikují provoz sněhové přeháňky. Na většině míst v regionu fouká vítr. Vyplývá to z informací dispečinku jihočeské správy a údržby silnic.

Teploty se v kraji drží většinou pod bodem mrazu. Bez omezení jsou sjízdné silnice na Českobudějovicku a Táborsku. V ostatních okresech musí řidiči počítat s možnou komplikací v podobě námrazy nebo sněžení.

Na silnicích v horských oblastech Vsetínska se místy tvoří náledí, zároveň je pokrývá nová vrstva sněhu. Sjízdné jsou se zvýšenou opatrností. Se sněhem musejí řidiči počítat také na vozovkách na Uherskohradišťsku poblíž státní hranice se Slovenskem. Silnice v dalších částech Zlínského kraje jsou většinou holé a vlhké nebo mokré, vyplývá z údajů zveřejněných Ředitelstvím silnic a dálnic ČR.

Novinky, ČTK

nahoru

Domácí:

Zachraňme ČSSD. V Táboře začal sjezd stoupenců nové platformy strany

-

dnes 14:07 V táborském hotelu Palcát začal v sobotu v pravé...

Zeman versus Drahoš: šance jsou vyrovnané

-

dnes 05:00 O výsledcích prvního kola prezidentských voleb,...

Ředitel Motola Ludvík rezignoval na šéfa pražské ČSSD

-

včera 17:41 aktualizováno Ředitel nemocnice v pražském Motole...

Libeňský most je zanedbávaný dlouhodobě. Podívejte se na záběry kritických částí

-

včera 17:22 Video: V pátek 19. ledna byl uzavřen pražský Libeňský...

Co jste dělali čtyři roky? Opozice se diví Babišovu výroku o stíhání na objednávku

-

včera 12:42 Slova premiéra Andreje Babiše (ANO) o tom, že v Česku...

Lékaři v Brně provedli unikátní operaci páteře

-

včera 12:34 Lékaři ortopedické kliniky Fakultní nemocnice Brno...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby