Domácí

Dopravu v Česku komplikuje sněžení a ledovka

obrazek

FOTO: Petr Kozelka, Právo

14.1. 09:12 Na některých místech České republiky v neděli ráno komplikuje život řidičům sněžení a tvorba náledí. Týká se to Olomouckého kraje, okolí Českého Krumlova, Prachatic a rovněž některých úseků na Vsetínsku.

Dopravu v Olomouckém kraji v neděli ráno místy komplikuje sněžení. Řidiči by měli jet opatrně zejména na Šumpersku a Prostějovsku, vyplývá z údajů zveřejněných Ředitelstvím silnic a dálnic ČR. Ve vyšších polohách leží na vozovkách vrstva sněhu krytá posypem. Silnice ve zbývajících částech Olomouckého kraje jsou převážně holé a vlhké nebo mokré, na Olomoucku a Přerovsku většinou suché.

Většina jihočeských silnic je v neděli sjízdná pouze se zvýšenou opatrností. Na Českokrumlovsku a Prachaticku komplikují provoz sněhové přeháňky. Na většině míst v regionu fouká vítr. Vyplývá to z informací dispečinku jihočeské správy a údržby silnic.

Teploty se v kraji drží většinou pod bodem mrazu. Bez omezení jsou sjízdné silnice na Českobudějovicku a Táborsku. V ostatních okresech musí řidiči počítat s možnou komplikací v podobě námrazy nebo sněžení.

Na silnicích v horských oblastech Vsetínska se místy tvoří náledí, zároveň je pokrývá nová vrstva sněhu. Sjízdné jsou se zvýšenou opatrností. Se sněhem musejí řidiči počítat také na vozovkách na Uherskohradišťsku poblíž státní hranice se Slovenskem. Silnice v dalších částech Zlínského kraje jsou většinou holé a vlhké nebo mokré, vyplývá z údajů zveřejněných Ředitelstvím silnic a dálnic ČR.

Novinky, ČTK

nahoru

Domácí:

Téměř třetina cest ministra Hermana vedla do Německa

-

včera 20:22 Nejčastějším cílem bývalého ministra kultury Daniela...

Hamáček: Německo neplánuje změny režimu na hranici s ČR

-

včera 19:15 Německo neplánuje kvůli nelegální migraci měnit režim...

Senát schválil novelu, která má urychlit dopravní stavby

-

včera 19:04 Senát ve středu po rozsáhlé debatě schválil poslanecký...

Vytrvalý déšť přidělává práci hasičům

-

včera 16:41 aktualizováno Kvůli vytrvalým dešťům zasahovali zatím...

Podezřelých tendrů ve zdravotnictví bude hodně, naznačuje prověrka ministra

-

včera 16:22 Ministerstvo zdravotnictví obdrželo první informace o...

Parkanová uspěla se stížností na pokutu za zveřejnění protokolů

-

včera 16:14 Bývalá ministryně obrany Vlasta Parkanová uspěla s...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů