Domácí

V sociální demokracii vzniká platforma Zachraňme ČSSD

obrazek

Jiří Zimola

FOTO: Jan Handrejch, Právo

4.1. 20:14 (aktualizováno: 4.1. 22:25) Několik členů sociální demokracie zakládá platformu Zachraňme ČSSD, kterou hodlá představit v pátek v Praze. Novinkám to potvrdil bývalý jihočeský hejtman Jiří Zimola. Podle zdroje Práva ze sociální demokracie se však nejedná o nějakou rebelii proti ČSSD.

„Ano, je pravda, že na zítřek se chystá tisková konference. Víc vám k tomu říkat nebudu a těším se, že se zítra uvidíme,” řekl Novinkám ve čtvrtek Jiří Zimola. Akci potvrdil i další zdroj z ČSSD, který si však nepřál být jmenován.

Členové platformy zároveň odmítají, že by chtěli vytvářet v ČSSD nějakou rebelii. „Chceme najít cestu z krize a své představy zveřejníme v pátek odpoledne v Praze,“ uvedl jeden ze skupiny. Podle jeho slov má jít o názorovou platformu.

„Pozván k platformě jsem nebyl, ale měl jsem určité náznaky toho, že to vzniká,“ řekl Právu jihočeský poslanec Ondřej Veselý. „Zapojovat se nebudu. Jestli je základem platformy podpora Miloše Zemana, tak tam nemám co dělat,“ dodal.

Platformu považuje jen za způsob, jakým bude znovu sociální demokracie rozdělována. „Teď je potřeba soc. dem. spojovat, ne rozdělovat. Nevím, co v tom je, nechci pánům křivdit. Ale jestli to je jen další model štěpení strany a rozdělování straníků na to, kdo je prozemanovštější a kdo méně, tak to považuji za nešťastné,“ dodal Veselý.

Úvodní obrázek na webu zachranmecssd.cz

FOTO: zachranmecssd.cz

Jiří Zimola je bývalým dlouholetým jihočeským hejtmanem. V parlamentních volbách měl kandidovat do Sněmovny, ale byl vedením strany vyškrtnut. Bývalý předseda Bohuslav Sobotka to tehdy interpretoval tak, že nechce, aby byla ČSSD zatížena problémy, které vedly k jeho rezignaci.

Na post hejtmana rezignoval kvůli kauze rekreačního domu v Lipně nad Vltavou a odměnám ve společnosti Jihočeské nemocnice. Odmítá, že by pochybil.

Od té doby se však stále aktivně vyjadřuje k dění v sociální demokracii. Naposledy se například vyjádřil, že by si dokázal představit ČSSD ve vládě s Andrejem Babišem nebo že uvažuje o své kandidatuře na předsedu strany, kterého si budou sociální demokraté volit v únoru na sjezdu v Hradci Králové.

Novinky, Právo

nahoru

Domácí:

Zachraňme ČSSD. V Táboře začal sjezd stoupenců nové platformy strany

-

dnes 14:07 V táborském hotelu Palcát začal v sobotu v pravé...

Zeman versus Drahoš: šance jsou vyrovnané

-

dnes 05:00 O výsledcích prvního kola prezidentských voleb,...

Ředitel Motola Ludvík rezignoval na šéfa pražské ČSSD

-

včera 17:41 aktualizováno Ředitel nemocnice v pražském Motole...

Libeňský most je zanedbávaný dlouhodobě. Podívejte se na záběry kritických částí

-

včera 17:22 Video: V pátek 19. ledna byl uzavřen pražský Libeňský...

Co jste dělali čtyři roky? Opozice se diví Babišovu výroku o stíhání na objednávku

-

včera 12:42 Slova premiéra Andreje Babiše (ANO) o tom, že v Česku...

Lékaři v Brně provedli unikátní operaci páteře

-

včera 12:34 Lékaři ortopedické kliniky Fakultní nemocnice Brno...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby