Domácí

Vytrvalý déšť přidělává práci hasičům

obrazek

Auto uvízlo ve vodě v podjezdu a voda stále stoupala.

FOTO: HZS Moravskoslezského kraje

18.7. 16:41 (aktualizováno: 18.7. 21:42) Kvůli vytrvalým dešťům zasahovali zatím hasiči na severu Moravy a ve Slezsku u zhruba pěti desítek případů. Nejčastěji se jednalo o pády větví či celých stromů a odčerpávání vody z domů. Meteorologové očekávají až extrémní srážky a vzestupy hladin řek. Na několika menších tocích již hladina dosáhla prvního stupně povodňové aktivity.

Hasiči odstraňovali především nebezpečné a spadlé stromy a silné větve, čerpali vodu ze zatopených domů a sklepů a čistili ucpané kanály na lokálně zatopených silnicích.

„Více než polovina zásahů se do středeční 21. hodiny odehrála v okrese Frýdek-Místek, o zbytek se podělily další čtyři okresy: Bruntálsko, Karvinsko, Ostravsko a Novojičínsko,“ sdělil mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela. Dodal, že pády stromů ani další události zatím nezpůsobily žádné zranění ani žádné větší škody, jen v několika případech se dřeviny opřely o elektrické vedení.

Nejvíce práce prozatím hasičům přidělávají polámané stromy.

FOTO: HZS Moravskoslezského kraje

„Dvě vrby odstraňovaly už v úterý odpoledne dvě jednotky profesionálních hasičů v Horní Lhotě na Ostravsku, a to s pomocí automobilové plošiny. Dnes (ve středu) po poledni musela být odstraněna zlomená vrba z parkoviště v Ostravě-Hrabůvce,“ popsal.

Výstraha meteorologů z 18. července 2018 před silnými dešti.

FOTO: Martin Havelka, Novinky

Ve středu odpoledne se dvě jednotky hasičů potýkaly také s vytahováním osobního automobilu, který skončil v zatopeném podjezdu ve Frýdlantu nad Ostravicí.

Na východě země hrozí extrémní srážky, varují meteorologové

„Řidičce se podařilo včas uniknout, hasiči vozidlo vyprostili navijákem z cisterny. Pak začali vodu z podjezdu odčerpávat a také pročišťovat kanál, kterým již část vody odtekla,“ informoval Kůdela.

V souvislosti s dosažením prvního stupně povodňové aktivity monitorují už hasiči řeku Lučinu na Frýdecko-Místecku, podle informací Povodí Odry panoval ve středu odpoledne první stupeň povodňové aktivity také na řece Lubina v Kopřivnici-Vlčovicích a na třech říčkách na Frýdecko-Místecku: Ondřejnice v Kozlovicích, Olešná v Palkovicích a Baštice v Bašce.

plk, Právo

nahoru

Domácí:

Babiš za pískotu davu: Svoboda v Česku není ohrožena. Každý si může říkat, co chce

-

dnes 12:20 Video: Svoboda v Česku není podle premiéra Andreje...

Bývalí klienti H-Systemu se zatím stěhovat nemusejí, rozhodl Ústavní soud

-

dnes 10:14 aktualizováno Ústavní soud (ÚS) odložil vykonatelnost...

Požárem poničený zámek v Horním Maršově památkou zůstane

-

dnes 10:10 Zámek v krkonošském Horním Maršově, který v neděli...

Sucho je letos nejhorší, zasáhlo už 92 procent území

-

dnes 09:29 Rozloha Česka, kterou postihlo sucho, dosáhla v minulém...

Okupaci v Brně připomněl videomapping

-

dnes 08:05 Video: Zajímavou vzpomínku na tragické události před...

Máma lezla na tank a křičela na vojáky, táta odešel v pyžamu. Jak si politici pamatují srpen 1968

-

dnes 04:34 Video: Někteří politici v roce 1968 ještě nebyli na...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů