Domácí

V sociální demokracii vzniká platforma Zachraňme ČSSD

obrazek

Jiří Zimola

FOTO: Jan Handrejch, Právo

4.1. 20:14 (aktualizováno: 4.1. 22:25) Několik členů sociální demokracie zakládá platformu Zachraňme ČSSD, kterou hodlá představit v pátek v Praze. Novinkám to potvrdil bývalý jihočeský hejtman Jiří Zimola. Podle zdroje Práva ze sociální demokracie se však nejedná o nějakou rebelii proti ČSSD.

„Ano, je pravda, že na zítřek se chystá tisková konference. Víc vám k tomu říkat nebudu a těším se, že se zítra uvidíme,” řekl Novinkám ve čtvrtek Jiří Zimola. Akci potvrdil i další zdroj z ČSSD, který si však nepřál být jmenován.

Členové platformy zároveň odmítají, že by chtěli vytvářet v ČSSD nějakou rebelii. „Chceme najít cestu z krize a své představy zveřejníme v pátek odpoledne v Praze,“ uvedl jeden ze skupiny. Podle jeho slov má jít o názorovou platformu.

„Pozván k platformě jsem nebyl, ale měl jsem určité náznaky toho, že to vzniká,“ řekl Právu jihočeský poslanec Ondřej Veselý. „Zapojovat se nebudu. Jestli je základem platformy podpora Miloše Zemana, tak tam nemám co dělat,“ dodal.

Platformu považuje jen za způsob, jakým bude znovu sociální demokracie rozdělována. „Teď je potřeba soc. dem. spojovat, ne rozdělovat. Nevím, co v tom je, nechci pánům křivdit. Ale jestli to je jen další model štěpení strany a rozdělování straníků na to, kdo je prozemanovštější a kdo méně, tak to považuji za nešťastné,“ dodal Veselý.

Úvodní obrázek na webu zachranmecssd.cz

FOTO: zachranmecssd.cz

Jiří Zimola je bývalým dlouholetým jihočeským hejtmanem. V parlamentních volbách měl kandidovat do Sněmovny, ale byl vedením strany vyškrtnut. Bývalý předseda Bohuslav Sobotka to tehdy interpretoval tak, že nechce, aby byla ČSSD zatížena problémy, které vedly k jeho rezignaci.

Na post hejtmana rezignoval kvůli kauze rekreačního domu v Lipně nad Vltavou a odměnám ve společnosti Jihočeské nemocnice. Odmítá, že by pochybil.

Od té doby se však stále aktivně vyjadřuje k dění v sociální demokracii. Naposledy se například vyjádřil, že by si dokázal představit ČSSD ve vládě s Andrejem Babišem nebo že uvažuje o své kandidatuře na předsedu strany, kterého si budou sociální demokraté volit v únoru na sjezdu v Hradci Králové.

Novinky, Právo

nahoru

Domácí:

Požárem poničený zámek v Horním Maršově památkou zůstane

-

dnes 10:10 Zámek v krkonošském Horním Maršově, který v neděli...

Sucho je letos nejhorší, zasáhlo už 92 procent území

-

dnes 09:29 Rozloha Česka, kterou postihlo sucho, dosáhla v minulém...

Okupaci v Brně připomněl videomapping

-

dnes 08:05 Video: Zajímavou vzpomínku na tragické události před...

Máma lezla na tank a křičela na vojáky, táta odešel v pyžamu. Jak si politici pamatují srpen 1968

-

dnes 04:34 Video: Někteří politici v roce 1968 ještě nebyli na...

Před ruskou ambasádou v Praze demonstrovaly stovky lidí proti invazivní politice Kremlu

-

včera 19:04 Video: aktualizováno V předvečer 50. výročí invaze...

Dostihová závodiště chtějí peníze od státu. V sázkách se točí desítky miliónů

-

včera 18:58 Průlom ve financování dostihových areálů v Česku se...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů