AutoMoto

Čínské Roewe 750 bylo oficiálně představeno

30.10.2006 14:33 Shanghai Automotive Industrial Corp. (SAIC), druhý největší čínský výrobce automobilů, představil svůj první automobil pod značkou Roewe. Tento vůz je předělaný Rover 75, na nějž SAIC zakoupil práva od krachujícího Roveru.

Jak jsme již nejednou psali, značka Rover jako taková připadla Fordu, který si pojistil, že jeho vozy Land Rover nebudou spojovány s žádným čínským výrobcem. [celá zpráva] Tím udělal čáru přes rozpočet čínskému koncernu SAIC, který si na značku brousil zuby, když už zakoupil kompletní vůz Rover 75. Jenže uplynul měsíc a podnikaví Číňané představili svou vlastní značku Roewe, v Číně známou jako Rong Wei. [celá zpráva]

Roewe na konci minulého týdne představil právě zakoupený model Rover 75 pod vlastní značkou a s vlastním jménem. Ačkoli... Jméno nového vozu je Roewe 750, tedy žádná velká změna.

Tento vůz stojící na rozvoru 2847 mm zapadá v Číně do vyšší střední třídy a konkurovat by měl Hondě Accord, Volkswagenu Passat Lingyu, Toyotě Camry a General Motors LaCrosse. Firma zatím neplánuje jeho vývoz do zahraničí před rokem 2009. Jenže konkurence v podobě automobilek Geely a Chery již zanedlouho začne expandovat v Evropě, což jim může přinést velký náskok. Roewe tak plánuje již příští rok představení vlastního sedanu střední třídy, který by mohl být exportován.

jč, Novinky

nahoru

AutoMoto:

Volkswagen nasadil proti Kodiaqu Tiguan Allspace, základní cenu má nižší

-

dnes 10:59 Obrazem: Volkswagen začal na českém trhu prodávat...

Citroën potvrdil novou generaci modelu C5 pro Evropu

-

dnes 08:32 Doba pokročila, a tak Citroën začíná pošilhávat po...

Stovka za tři sekundy. Otevřené Lamborghini Aventador je ukrutně rychlé

-

včera 15:18 Obrazem: Lamborghini po verzi kupé ukázalo i otevřený...

Sériové discovery kilometry táhlo 110tunový silniční vlak

-

včera 14:46 Video: Land Rover u modelu Discovery již tradičně rád...

Bugatti uklidňuje, přezutí pneumatik na Chiron už nebude stát milión

-

včera 10:32 Nejrychlejší automobil planety je nejenom ukrutně...

Mazda představila velké SUV. K nám ale nepřijede

-

včera 09:35 Video: Mazda má ve světě diverzifikovanou nabídku...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby