AutoMoto

Čínské Roewe 750 bylo oficiálně představeno

30.10.2006 14:33 Shanghai Automotive Industrial Corp. (SAIC), druhý největší čínský výrobce automobilů, představil svůj první automobil pod značkou Roewe. Tento vůz je předělaný Rover 75, na nějž SAIC zakoupil práva od krachujícího Roveru.

Jak jsme již nejednou psali, značka Rover jako taková připadla Fordu, který si pojistil, že jeho vozy Land Rover nebudou spojovány s žádným čínským výrobcem. [celá zpráva] Tím udělal čáru přes rozpočet čínskému koncernu SAIC, který si na značku brousil zuby, když už zakoupil kompletní vůz Rover 75. Jenže uplynul měsíc a podnikaví Číňané představili svou vlastní značku Roewe, v Číně známou jako Rong Wei. [celá zpráva]

Roewe na konci minulého týdne představil právě zakoupený model Rover 75 pod vlastní značkou a s vlastním jménem. Ačkoli... Jméno nového vozu je Roewe 750, tedy žádná velká změna.

Tento vůz stojící na rozvoru 2847 mm zapadá v Číně do vyšší střední třídy a konkurovat by měl Hondě Accord, Volkswagenu Passat Lingyu, Toyotě Camry a General Motors LaCrosse. Firma zatím neplánuje jeho vývoz do zahraničí před rokem 2009. Jenže konkurence v podobě automobilek Geely a Chery již zanedlouho začne expandovat v Evropě, což jim může přinést velký náskok. Roewe tak plánuje již příští rok představení vlastního sedanu střední třídy, který by mohl být exportován.

jč, Novinky

nahoru

AutoMoto:

Koenigsegg zvládne víc než 480 km/h

-

dnes 14:26 Koenigsegg vyrábí nejrychlejší auto světa. A mohlo by...

Wankel od Mazdy bude sloužit jako generátor proudu v elektrických Toyotách

-

dnes 11:45 Mazda vyvíjí novou generaci Wankelova motoru. To víme...

Alfa Romeo chce vyrobit konkurenta pro Porsche 911

-

dnes 10:48 Po lehkém kupé 4C by Alfa Romeo podle nepotvrzených...

Nápady zaměstnanců Audi ušetřily 3,5 miliardy korun za rok

-

dnes 08:23 Každá automobilka se ráda chlubí efektivitou své...

Elektrická Škoda Vision E bude sériová

-

dnes 03:20 Futuristicky a vizionářsky vyhlížející, plně elektrický...

Nový Volkswagen Golf se začne vyrábět v červnu 2019

-

včera 14:42 Od roku 1974 se celosvětově prodalo více než 35...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby