Kultura

Color of the Cross: Ježíš byl černoch

27.10.2006 16:25 V USA jde do kin film Color of the Cross, první snímek, který ukazuje Ježíše jako černocha a naznačuje, že ukřižování mohlo být projevem rasismu.

Ačkoliv rozpočet filmu tvoří jen 2,5 miliónu dolarů, tvůrci tvrdí, že Color of the Cross je strhující epické dílo, které má změnit nahlížení Ježíše. Také připomínají, že to bude nejpozitivnější hlavní role pro Afroameričana v dějinách. Dodnes má totiž většina velkých hollywoodských filmů v hlavní roli bílého Američana - cizincům a Afroameričanům jsou přisouzeny role záporné nebo komické.

Hlavním hercem i režisérem filmu Jean-Claude LaMarre a producentem reverend Cecil "Chip" Murray. Ten doufá, že film zvrátí negativní stereotypy o Afroameričanech. "Opravdu musíme něco dělat proti negativní image černé Ameriky," říká, "černá Amerika je jedinou kulturou, která uctívá cizí symboly." Podle něj není myšlenka, že Ježíš byl černý, přehnaná: "Je pravděpodobnější, že Ježíš byl Afričan, než že byl Evropan."

Snímek se může zdát kontroverzní, ale to prý nebylo účelem. "Náš film nemá rozdělit křesťany, má rozšířit jejich rozhled," tvrdí La Marre.

Novinky

nahoru

Kultura:

Veronika Wildová dala písni Krásnější ženy lehkost a humor

-

dnes 16:00 Video: Videoklip k písničce Krásnější ženy představuje...

Jan Gebert o dokumentu Až přijde válka: Nejsou to lidé z okraje společnosti

-

dnes 11:09 Českým zástupcem na právě probíhajícím filmovém...

Písničkář Oldřich Bohadlo zamířil mimo folkový svět

-

dnes 07:33 Zpěvák a kytarista Oldřich Bohadlo vydal sólovou desku...

Zlatého medvěda z Berlinale veze film Nedotýkej se mě. Podíleli se na něm i Češi

-

včera 20:07 aktualizováno Zlatého medvěda pro nejlepší film 68....

Polar Music Prize pro Metalliku

-

včera 11:18 Letošními laureáty ocenění Polar Music Prize, které...

Nejkrásnější ženy jsou ty, které se zjevují ve snech

-

včera 07:16 V pražské Galerii Smečky, kterou provozuje společnost...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby