Domácí

Kandidát ČSSD měl vyplňovat důchodcům volební lístky

19.10.2006 19:28 V ústeckém domově důchodců na Severní Terase ve středu pomáhal jeden z kandidátů ČSSD s vyplňováním volebních lístků do městského zastupitelstva. Několika obyvatelům domova měl však pomoci tak, že zaškrtl svou stranu. Příbuzným se to nelíbilo a obrátili se na policii. Podle ČSSD nešlo o manipulaci s lístky. Její kandidát prý jen pomáhal s vyplněním lístku důchodkyni, která ho o to sama požádala.

"Opakovaně jsem jí říkal, že za ni lístek křížkovat nemohu, ať požádá o pomoc volební komisi. Ona mně ale tvrdila, že špatně vidí, a prosila mne, ať jí s lístkem pomohu. Po nějaké chvíli jsem jí vyhověl," popsal událost Martin Berger, který je sedmý na magistrátní kandidátce ČSSD. Další penzisty podle svých slov odkázal na volební komisi, nebo jim poradil, "ať si to od oné babičky opíší".

Ředitel ústeckého okresního policejního ředitelství Zdeněk Havlíček řekl, že policie případ vyšetřuje. Podle něj by to mohl být přestupek. Důchodci si určitě vyzvednou nové volební lístky, poznamenal policejní šéf. Berger podle svých slov ještě odpoledne vzal vlastní, čisté volební lístky a do domova důchodců je dovezl, aby svou chybu napravil.

"Celou věc pokládám za politováníhodné nedorozumění. Snažil jsem se být slušný a teď vím, že jsem měl být raději více razantní," dodal sociální demokrat.

"Považuji to za absolutně bezprecedentní pokus ovlivnit staré lidi," řekl České televizi primátor Ústí nad Labem Jan Kubata (ODS).

V roce 2004 podala po senátních volbách ústecká KSČM stížnost soudu kvůli chování sociální pracovnice v penzionu pro důchodce v ústecké části Krásné Březno. Ošetřovatelka se prý důchodců, koho chtějí volit, a podle toho jim vydávala volební lístky. Poté údajně voliči vložili takto veřejně vybraný lístek do obálky, kterou sociální pracovnice vhodila do urny. Soud stížnost zamítl.

Novinky, ČTK

nahoru

Domácí:

Zeman po volbách nebude spěchat se svoláním Sněmovny, využije maximální lhůtu

-

dnes 16:29 Prezident Miloš Zeman chce využít maximální lhůtu,...

Zeman se pochlubil dřevěným samopalem na novináře, zásobník je z lahve Becherovky

-

dnes 15:53 Video: aktualizováno Prezident Miloš Zeman se na závěr...

Začínající učitel má o tisíce víc než kolegyně. Je jich málo

-

dnes 14:33 Dát se na kantořinu není z pohledu mladého muže...

České domácnosti jsou spokojeny nejvíce od roku 2013

-

dnes 14:26 Ekonomice se daří, platy rostou a lidí bez práce ubývá....

Člen volební komise v Pardubicích si musel převléknout nevhodné tričko

-

dnes 14:00 Video: aktualizováno V první den voleb do Sněmovny...

Unavený Babiš, útočný Zaorálek a monology místo diskuse, hodnotí experti předvolební debaty

-

dnes 12:23 Experti na politickou komunikaci si v rámci čtvrteční...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby