Žena

Dojíždění do práce může způsobit plešatost

13.10.2006 15:39 Každodenní cesta do práce hlučným metrem, vlakem či tramvají může způsobit trvalou ztrátu vlasů. Podle amerických odborníků plešatost způsobují především nadměrné decibely, které vlakové soupravy produkují. Nejhůře bývají postiženi zaměstnanci v oblasti velkoměst, kteří do práce dojíždějí vlakem či metrem až hodinu a půl.

"Hluk a ztráta vlasů jím způsobená je globální problém velkých aglomerací po celém světě. Náš výzkum odhaluje velmi závažné skutečnosti," tvrdí profesor Robyn Gershon z Columbia University.

Podle vědců je nebezpečná především každodenní cesta do práce v hlučném prostředí. To se týká miliónů osob z velkých měst po celém světě, kteří dojíždějí za prací. "Každodenní cestování hlučnou dopravou může způsobit plešatost. Zdravotní limity povolují více než 100 decibelů hluku maximálně po dobu 30 sekund. Ale podzemní dráhy a vlaky často tuto zdravotní normu přesahují," tvrdí experti.

Nebezpečí ztráty vlasů záleží také na letech strávených dojížděním, frekvenci dojíždění a délce trasy. Ještě hůře jsou postiženy ty osoby, které cestují se sluchátky v uších a poslouchají hudbu.

Famous, Novinky

nahoru

Žena:

Inspirujte se nenucenou elegancí modelky Rosie Huntington-Whiteleyové

-

včera 11:05 Obrazem: Anglická modelka Rosie Huntington-Whiteleyová...

Kontrola partnerova telefonu: Zásah do soukromí, nebo standard

-

včera 08:42 Důvěra je tak křehká věc, že i když se snažíme věřit,...

Potraviny plodnosti aneb Co jíst, když chcete otěhotnět

-

včera 08:12 Obrazem: Většině žen, které se rozhodnou otěhotnět,...

Zase do školy. Nepodceňte výběr aktovky či batohu

-

včera 07:01 Začátek školního roku se blíží rychleji, než by se...

Zmrzlinářka Ivana Jablonovská: Zmrzlina je zdravá. Dělám ji totiž jen ze zdravých věcí

-

20.8. 12:05 Obrazem: „Dáte si makovou s farmářským sýrem? Nebo Já...

Ze zvědavosti si nechala udělat genetický test. Odhalila rodinné tajemství

-

20.8. 11:06 Jednapadesátiletá Linda Ketchumová z amerického města...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů