Žena

Dojíždění do práce může způsobit plešatost

13.10.2006 15:39 Každodenní cesta do práce hlučným metrem, vlakem či tramvají může způsobit trvalou ztrátu vlasů. Podle amerických odborníků plešatost způsobují především nadměrné decibely, které vlakové soupravy produkují. Nejhůře bývají postiženi zaměstnanci v oblasti velkoměst, kteří do práce dojíždějí vlakem či metrem až hodinu a půl.

"Hluk a ztráta vlasů jím způsobená je globální problém velkých aglomerací po celém světě. Náš výzkum odhaluje velmi závažné skutečnosti," tvrdí profesor Robyn Gershon z Columbia University.

Podle vědců je nebezpečná především každodenní cesta do práce v hlučném prostředí. To se týká miliónů osob z velkých měst po celém světě, kteří dojíždějí za prací. "Každodenní cestování hlučnou dopravou může způsobit plešatost. Zdravotní limity povolují více než 100 decibelů hluku maximálně po dobu 30 sekund. Ale podzemní dráhy a vlaky často tuto zdravotní normu přesahují," tvrdí experti.

Nebezpečí ztráty vlasů záleží také na letech strávených dojížděním, frekvenci dojíždění a délce trasy. Ještě hůře jsou postiženy ty osoby, které cestují se sluchátky v uších a poslouchají hudbu.

Famous, Novinky

nahoru

Žena:

Miřenka Čechová: Čas, kdy jsme jeden s druhým, se bohužel stále zmenšuje

-

dnes 09:11 Patří k úspěšným třicátníkům, pro které je svět za...

Umělkyně tvoří obrazy pomocí nalíčených rtů

-

včera 12:10 Obrazem: Nebaví vás chodit do muzeí a obrazy vám...

Luxusní kabelky podle poslední módy

-

včera 11:05 Obrazem: Právě probíhající týden módy v Londýně je...

Česká kuchyně se opět dostává do módy

-

včera 10:05 Před pár lety jsem zaznamenala pozoruhodný úkaz. I...

Nejlepší sex ve dvaceti či třiceti? Ne, až po šedesátce, tvrdí průzkum

-

včera 08:42 Máte pocit, že po šedesátce život končí? Pak vězte, že...

Přestaňte s hltáním a přejídáním se pomocí jednoduchých triků

-

včera 07:21 Vzrůstajícím trendem mezi pracujícími lidmi je rychle...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby