Žena

Dojíždění do práce může způsobit plešatost

13.10.2006 15:39 Každodenní cesta do práce hlučným metrem, vlakem či tramvají může způsobit trvalou ztrátu vlasů. Podle amerických odborníků plešatost způsobují především nadměrné decibely, které vlakové soupravy produkují. Nejhůře bývají postiženi zaměstnanci v oblasti velkoměst, kteří do práce dojíždějí vlakem či metrem až hodinu a půl.

"Hluk a ztráta vlasů jím způsobená je globální problém velkých aglomerací po celém světě. Náš výzkum odhaluje velmi závažné skutečnosti," tvrdí profesor Robyn Gershon z Columbia University.

Podle vědců je nebezpečná především každodenní cesta do práce v hlučném prostředí. To se týká miliónů osob z velkých měst po celém světě, kteří dojíždějí za prací. "Každodenní cestování hlučnou dopravou může způsobit plešatost. Zdravotní limity povolují více než 100 decibelů hluku maximálně po dobu 30 sekund. Ale podzemní dráhy a vlaky často tuto zdravotní normu přesahují," tvrdí experti.

Nebezpečí ztráty vlasů záleží také na letech strávených dojížděním, frekvenci dojíždění a délce trasy. Ještě hůře jsou postiženy ty osoby, které cestují se sluchátky v uších a poslouchají hudbu.

Famous, Novinky

nahoru

Žena:

Pět jednoduchých rad, které okoření váš sexuální život

-

včera 14:48 Hledáte způsob, jak dostat do vaší ložnice nový svěží...

Filip Blažek: Chlap je chlap a ženská je ženská

-

včera 08:48 Obrazem: Jeho mimořádný talent rozeznali tvůrci...

Osobnostní rysy, které předurčují jedince k nevěře

-

14.7. 15:25 I zprvu sebekrásnější vztah může skončit nevěrou....

Utajovaná tvář Marlene Dietrichové

-

14.7. 09:06 Obrazem: Nadpozemské zjevení s „postelovýma očima“ a...

Dvacetiletá Američanka je továrnou na peníze, brzy možná přepíše historii

-

13.7. 16:02 Obrazem: Je nejmladší a dost možná nejúspěšnější z...

Petr Jurosz: Špatně vypletená raketa snižuje šanci na výhru

-

13.7. 12:10 Před osmou hodinou ráno už doplétá první raketu a na...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů