Domácí

Studená fronta ukončí teplé babí léto

29.9.2006 16:31 Postup studené fronty od západu ukončí vlídné počasí minulých dní. Od neděle začnou teploty postupně klesat, na obloze bude oblačno a občas se objeví déšť. Postup studené fronty trochu zaskočil meteorology, kteří ještě před několika dny předpokládali, že se systém rozpadne a pokračovat bude příliv teplého vzduchu od jihu. To se ale nevyplnilo a v úterý tak místo 28 stupňů bude pouze kolem 21.

V sobotu bude počasí u nás ještě ovlivňovat oblast vyššího tlaku vzduchu, kolem níž bude do Česka proudit teplejší vzduch od jihozápadu. Studená fronta zvolna postupující přes Německo zvolna k východu.

Už v neděli tak bude na většině území oblačno s občasným deštěm nebo přeháňkami. Teploty se budou pohybovat mezi 19 až 23 stupni. Stejné počasí vydrží i do začátku příštího týdne. Ve středu pak meteorologové očekávají odpolední maxima mezi 17 a 21 stupni.

V dalších dnech se bude ještě citelněji projevovat chladná podoba podzimu. Nejvyšší odpolední hodnoty ve čtvrtek dosáhnou pouze 20 stupňů, v pátek 18 stupňů. Příští sobotu by se pak měly podle nynějších poznatků teploty pohybovat pouze kolem 15 stupňů.

Novinky

nahoru

Domácí:

Ministr Pelikán složil mandát

-

dnes 17:31 aktualizováno Ministr spravedlnosti v demisi Robert...

Transparency International tvrdí, že Babiš nadále ovládá Agrofert

-

dnes 17:22 Premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš je ovládající...

Beru klidně zemědělství, řekl Poche. Tím by vypadl Zemanův kůň Toman

-

dnes 16:59 aktualizováno Kandidát na ministra zahraničí Miroslav...

Zdravotníci se dohodli s pojišťovnami, dostanou 20 miliard navíc

-

dnes 16:37 Zdravotnictví dostane v příštím roce 20 miliard korun...

Ústavní soud zamítl námitky solárníků, licenci získali neoprávněně

-

dnes 16:03 U Ústavního soudu (ÚS) hledala marně zastání společnost...

Přívozy u Železničního mostu v Praze nestíhají. Lávka přes řeku by se mohla otevřít v září

-

dnes 16:02 Video: Práce na lávkách na Železničním mostě v Praze...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů