Domácí

Studená fronta ukončí teplé babí léto

29.9.2006 16:31 Postup studené fronty od západu ukončí vlídné počasí minulých dní. Od neděle začnou teploty postupně klesat, na obloze bude oblačno a občas se objeví déšť. Postup studené fronty trochu zaskočil meteorology, kteří ještě před několika dny předpokládali, že se systém rozpadne a pokračovat bude příliv teplého vzduchu od jihu. To se ale nevyplnilo a v úterý tak místo 28 stupňů bude pouze kolem 21.

V sobotu bude počasí u nás ještě ovlivňovat oblast vyššího tlaku vzduchu, kolem níž bude do Česka proudit teplejší vzduch od jihozápadu. Studená fronta zvolna postupující přes Německo zvolna k východu.

Už v neděli tak bude na většině území oblačno s občasným deštěm nebo přeháňkami. Teploty se budou pohybovat mezi 19 až 23 stupni. Stejné počasí vydrží i do začátku příštího týdne. Ve středu pak meteorologové očekávají odpolední maxima mezi 17 a 21 stupni.

V dalších dnech se bude ještě citelněji projevovat chladná podoba podzimu. Nejvyšší odpolední hodnoty ve čtvrtek dosáhnou pouze 20 stupňů, v pátek 18 stupňů. Příští sobotu by se pak měly podle nynějších poznatků teploty pohybovat pouze kolem 15 stupňů.

Novinky

nahoru

Domácí:

Paradox na Vinohradské: Při čekání na tramvaj lidé sice nezmoknou, ale možná jim ujede

-

včera 15:49 Video: Při rekonstrukci tramvajové trati v pražské...

Iniciativa za přijetí syrských dětí chce Babiše obejít

-

včera 15:35 Pokud by premiér Andrej Babiš (ANO) nepodpořil projekt...

Elektronické náramky po letech příprav hlídají první vězně

-

včera 13:41 aktualizováno Elektronické náramky po mnoha letech...

V Mariánských Lázních měli Piráti velké oči

-

včera 12:00 Piráti, kteří vyhráli před čtyřmi roky volby v...

Příspěvek na domácí péči o těžce postižené by se mohl zvýšit o šest tisíc

-

včera 11:48 O šest tisíc korun měsíčně by se mohl v budoucnu...

Sněmovna přerušila jednání o vydání Ondráčka k trestnímu stíhání

-

včera 11:07 aktualizováno Poslanecká sněmovna přerušila jednání o...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů