Krimi

Policie viní gang ze 14 přepadení bank

15.9.2006 11:22 Detektivové Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) v minulém týdnu rozšířili obvinění členům šestičlenného gangu, který policie stíhá od června letošního roku za sérii ozbrojených bankovních přepadení. Celkem nyní policisté připisují tomuto gangu 14 přepadení. Při několika loupežích se i střílelo, zraněn nikdo naštěstí nebyl.

Podle policistů gang prováděl loupeže v Čechách i na Moravě. "Pachatelé bývali při loupežích maskováni kuklami a vyzbrojeni samopaly. Způsobili škodu kolem tří miliónů korun," uvedla v pátek mluvčí ÚOOZ Blanka Kosinová. Policisté gang rozbili při červnové operaci, která nesla krycí název Ranař. Skupina údajně vlastnila i granáty.

Mluvčí se domnívá, že výslechy, expertízy a vyhodnocení případu ukazují, že ani tento počet obvinění nebude konečný.

Propuštěni za vzorné chování

Tři hlavní podezřelí byli podle Kosinové loni na podzim "za vzorné chování" podmíněně propuštěni z vězení, kde si odpykávali tresty za vraždu, loupežná přepadení se zbraní, vydírání se zbraní a za použití nástražných výbušných systémů. Teď jsou z rozhodnutí soudu ve vazbě. Zbylí tři obvinění jsou stíháni na svobodě. Všem hrozí až 12 let vězení.

ÚOOZ se dostal nebezpečné skupině na stopu v dubnu. Detektivové tehdy získali i indicie o tom, že se podezřelí chystají na další akci. "Opatřovali si zbraně, tipovali místa, kde by mohly být velké tržby, zjišťovali časy i způsoby odvozu tržeb," popsala Kosinová.

Zbraně na zahradě u rodičů

Dřív než stihli další zločin spáchat, zahájil ÚOOZ 13. června operaci Ranař. Detektivové zadrželi v Brně, Přerově a Zlíně několik podezřelých. Pět z nich bylo obviněno ze tří loupeží a nedovoleného ozbrojování, o měsíc později k nim přibyl i šestý obviněný.

Koncem srpna zachytili detektivové informace, že část zbraní použitých při loupežných přepadeních je ukryta na zahradě rodičů jedné stíhané ženy. "Policisté vykopali samopal a dva plně funkční granáty," přiblížila mluvčí. Tyto důkazy podle ní přispěly k rozšíření obvinění hlavních organizátorů o dalších děvět loupežných přepadení.

Novinky, ČTK

nahoru

Krimi:

Mercedes na Berounsku narazil do budovy restaurace, řidič zemřel

-

dnes 19:02 Video: V Hředli na Berounsku narazil v pátek odpoledne...

Auto v protisměru na Liberecku způsobilo havárii, zaznamenala to kamera

-

dnes 17:09 Video: Po silnici první třídy na Liberecku se v pátek...

Policisté chytili taxikáře se zákazem řízení. Když ho propustili, sedl znova za volant

-

dnes 15:45 Video: Taxikáře se dvěma zákazy řízení chytili v noci...

Cizinec stíhaný za znásilnění schizofreničky dostal trest jen za rvačku

-

dnes 15:42 Krajský soud v Brně v pátek potrestal 58letého Andrease...

Bezohledný řidič na Frýdecko-Místecku zabil chodkyni a od nehody ujel

-

dnes 13:04 aktualizováno Po řidiči, který ve čtvrtek večer v...

Soud se kvůli vraždě policisty spojil videokonferencí s věznicemi

-

dnes 12:56 Prostřednictvím videokonference se v pátek spojil...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů