AutoMoto

Bílá záře tuningového nebe - upravené Porsche 911 Turbo

13.9.2006 12:45 Tuning automobilů Porsche patří k nejoblíbenějším. Je ale jen několik firem, které dovedou už tak výborné vozy k dokonalosti. Jednou z nich je i TechArt a posledním počinem je nejvýkonnější model v nabídce - 911 Turbo.

TechArt jsme představili s tuningem modelu Cayman celkem nedávno. [celá zpráva] Jenže firma umí upravit i jiné speciality, jakými jsou například modely 911 Turbo. Právě Turbo, které přišlo jako jedno z posledních do nové generace 911, [celá zpráva] je nyní vrcholným počinem německého tuningového specialisty.

Vzhled vozu byl radikálně změněn. Všechny designérské úpravy prošly zkouškami v aerodynamickém tunelu, kde se optimalizoval jejich tvar pro obtékání vzduchem ve vysokých rychlostech. Tak kupříkladu přední nárazník snižuje vtékání vzduchu pod vůz a zvyšuje přítlak na přední nápravu. Stejný úkol má i zadní nárazník s velkým difusorem a dvojitým přítlačným křídlem. Prahy usměrňují vzduch do ideálních proudnic. Jenže jejich ostrá linie má ještě jednu funkci - společně s předním a zadním nárazníkem výrazně prodlužují linii vozu.

:. Kliknutím na obrázek jej zvětšíte do původní velikosti

Technicky založení majitelé se zatím musí spokojit s úpravami podvozku a výfuku. Tuning motoru však na sebe nenechá dlouho čekat a je otázka pár měsíců, než vyjde sportovní kit pro šestiválcový boxer s turbodmychadly, který z něj vymáčkne víc, než sériových 353 kW.

Na tlumičích si může zákazník vybrat, jaký styl preferuje. Buď dostane ostrý sportovní podvozek se sníženou světlostí o 20 mm, nebo v případě fajnšmekra elektronicky stavitelné pružení s rozmezím snížení světlosti až 25 mm a dvojicí režimů Normal a Sport.

K základním pilířům dobrého vzhledu a slušných jízdních vlastností však patří kola. Ty nabízí TechArt v pětipaprskovém černém provedení s extrémně nízkoprofilovými pneumatikami o rozměrech 245/30 ZR20 vpředu a 325/25 ZR20 vzadu.

jč, Novinky

nahoru

AutoMoto:

Lada Niva z Dakaru se nakonec prodala za zlomek předpokládané ceny

-

dnes 18:48 Lada Niva je off-road schopný zdolat i velice náročný...

Nádherný retro koncept. Peugeot poprvé ukázal novodobé 504 Coupe

-

dnes 14:03 Video: Peugeot se hodlá na „domácím” pařížském...

Aston Martin a Zagato postaví dvě společná auta

-

dnes 11:59 Když se řekne Aston Martin, musí se jedním dechem říct...

Na letištní ranveji závodily stíhačka F-16, formule, motorka a elektromobil

-

dnes 10:28 Video: aktualizováno Na letištní ranveji v Istanbulu...

Skica Kodiaqu RS už odhaluje úplně všechno

-

dnes 09:56 Obrazem: Do světové premiéry Kodiaqu RS zbývá necelých...

Volkswagen bude vyrábět elektrický Buzz i jako dodávku

-

dnes 08:36 Na nádherný Volkswagen I.D. Buzz se už zákazníci moc...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů