Kultura

Tvůrci klipu se Spejblem uznali, že porušili autorské právo

11.6.2003 16:19 Podle ředitelky Divadla Spejbla a Hurvínka Heleny Štáchové uznali zahraniční autoři videoklipu k písničce Hot In Herre DJ Tiga, že porušili autorské právo, když použili loutku Spejbla.

"Sami velmi pokorně přiznali, že jsou si toho vědomi. Uznávají naše autorská práva a mají zájem to napravit," řekla po poradě s právníkem  Štáchová, která jednala i se zahraničními producenty. Těm pošle dopis s návrhem na řešení.

Vysílání klipu, který se objevil v zahraničních komerčních televizích a měl by být i na hudebním kanále MTV, bude muset být do vyřešení licence pozastaveno.

Klip Štáchovou neurazil

"Nejsme v zásadě proti němu. Viděla jsem ho a pro mě není urážlivý. Není tam nic, co by mně vadilo. Jedinou podmínkou užití je ovšem náš souhlas ve formě licence," dodala Štáchová. Loutka Spejbla doprovází hiphopovou písničku. V klipu tančí, jezdí na motorce, kouří marihuanu a převléká se za ženu.

Její užití je podle Štáchové známkou toho, že je to loutka populární a hezká. Mladý kanadský hudebník DJ Tiga, který za písničkou se Spejblem stojí, získal loutku před čtyřmi lety. Šlo o suvenýr, k jehož prodeji poskytlo divadlo souhlas.

Novinky, ČTK

nahoru

Kultura:

RECENZE: Humor jde v Rusku ruku v ruce s pláčem

-

dnes 17:49 Do bizarní reality současného Ruska zve spisovatel...

Skupina Stroy představuje píseň a klip o ztrátě potenciálu jedince v dnešní době

-

dnes 16:00 Video: Novou skladbu Somebody a videoklip k ní...

Prince popsal svůj život. Memoáry vyjdou brzy

-

dnes 15:16 Ještě letos vyjdou memoáry amerického zpěváka a...

Ondřej Pivec: Grammy za desku s Gregorym Porterem sice mám, ale v plánu to nebylo

-

dnes 14:46 Ondřej Pivec je jazzový klávesista a hráč na Hammondovy...

Skupina Chaozz: Co dál? Možná nic, anebo všechno

-

dnes 12:51 Kapela Chaozz je zpět. Po úspěšném loňském vystoupení v...

Tina Turner pochválila muzikál, který o ní udělali v Londýně

-

dnes 11:12 Video: Muzikál o jedné z nejslavnějších a...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby