Kultura

Tvůrci klipu se Spejblem uznali, že porušili autorské právo

11.6.2003 16:19 Podle ředitelky Divadla Spejbla a Hurvínka Heleny Štáchové uznali zahraniční autoři videoklipu k písničce Hot In Herre DJ Tiga, že porušili autorské právo, když použili loutku Spejbla.

"Sami velmi pokorně přiznali, že jsou si toho vědomi. Uznávají naše autorská práva a mají zájem to napravit," řekla po poradě s právníkem  Štáchová, která jednala i se zahraničními producenty. Těm pošle dopis s návrhem na řešení.

Vysílání klipu, který se objevil v zahraničních komerčních televizích a měl by být i na hudebním kanále MTV, bude muset být do vyřešení licence pozastaveno.

Klip Štáchovou neurazil

"Nejsme v zásadě proti němu. Viděla jsem ho a pro mě není urážlivý. Není tam nic, co by mně vadilo. Jedinou podmínkou užití je ovšem náš souhlas ve formě licence," dodala Štáchová. Loutka Spejbla doprovází hiphopovou písničku. V klipu tančí, jezdí na motorce, kouří marihuanu a převléká se za ženu.

Její užití je podle Štáchové známkou toho, že je to loutka populární a hezká. Mladý kanadský hudebník DJ Tiga, který za písničkou se Spejblem stojí, získal loutku před čtyřmi lety. Šlo o suvenýr, k jehož prodeji poskytlo divadlo souhlas.

Novinky, ČTK

nahoru

Kultura:

Pohádkové Vánoce s novými hrdiny

-

dnes 07:02 Ke štědrovečerní večeři nabídne letos Česká televize...

Polívková se chystá na rande v komedii Špindl

-

včera 17:51 Video: Komedie Milana Cieslara Špindl nabízí první...

Poslední záznam The Doors. Koncert z Isle of Wight vyjde na DVD

-

včera 16:11 Koncert The Doors na festivalu Isle of Wight je...

RECENZE: Hrabal jako suchý encyklopedický digest

-

včera 14:38 Operní soubor pražského Národního divadla uvedl ve...

Avishai Cohen: Nové album je návrat do roku 1970

-

včera 13:02 Po třinácti letech od svého prvního koncertu v České...

Lucie si dá O2 arenu dvakrát. Hala už nestačí zájmu

-

včera 12:10 Zájem o koncert Lucie v Praze překonal očekávání....Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby