Domácí

ODS a ČSSD ve sporu, kdo chtěl zničit malé strany

25.8.2006 15:25 Občanští a sociální demokraté si předhazují, kdo uvažoval o přijetí volebního zákona, jenž by vedl k likvidaci menších politických stran. Šéf ODS Mirek Topolánek v otevřeném dopisu ubezpečil šéfa lidovců Miroslava Kalouska, že občanští demokraté takové změny navzdory tvrzení ČSSD nepodporovali.

ODS podle Topolánka nechystala ani seznam rozdělení moci ve státě, státem ovládaných podnicích a organizacích mezi občanské a sociální demokraty, napsal předseda ODS Topolánek v otevřeném dopise šéfovi lidovců Kalouskovi před pátečním zasedáním celostátního výboru KDU-ČSL.

Otevřený dopis Topolánka Kalouskovi si můžete přečíst ZDE.

"Plně respektuji suverénní rozhodování KDU-ČSL o postupu, jaký zvolí při plnění svého volebního programu a předvolebních slibů. Jde mi pouze o to, aby toto rozhodnutí orgánů KDU-ČSL bylo učiněno na základě pravdivých a úplných informací, nikoli záměrných dezinformací a lží, které se týkají údajných záměrů ODS," napsal Topolánek v dopise.

Souhrn článků o jednání ČSSD a KDU-ČSL o vládě
ČSSD: přepustíme lidovcům vnitro, netrváme na Rathovi
Lidovci v některých krajích se bouří proti Kalouskovi
ČSSD sázela na lidovce již několik dnů
Kalousek je pro vládu s ČSSD tolerovanou komunisty
ČSSD končí s ODS, o vládě bude jednat s lidovci

Z Topolánkova dopisu vyplývá, že změnu volebního systému, který by znevýhodnil malé strany, silně prosazovala ČSSD. ODS na posledním jednání s Paroubkem a vedením ČSSD v Hrzánském paláci jasně deklarovala, že na to nepřistoupí, napsal šéf ODS.

Podle sociálních demokratů totiž ODS po celou dobu neříkala veřejnosti pravdu, neboť prý byla po celou dobu ochotna se s ČSSD dohodnout na přechodu na čistý většinový volební systém, který by při zvýšení hranice pro vstup do parlamentu na 10 až 15 procent znamenal pro malé strany praktickou likvidaci a ohrozilo by to i komunisty. Tento systém však byl pro soc. dem. nepřijatelný, ODS to však údajně chtěla utajit do poslední chvíle, tedy až do podpisu dohody obou stran.

nig, Novinky, ČTK, Právo

nahoru

Domácí:

Češi mají na útratu o 11 tisíc měsíčně méně než Němci. Jsme otloukánci, zní z KSČM

-

dnes 11:02 Průměrná mzda v Česku dosáhla ve druhém letošním...

Bundy a kabáty jen tak neodložíme, víkend proprší a bude chladno

-

dnes 09:55 Astronomický podzim sice začíná už v pátek, ale vypadá...

Pelikán navrhuje odvolání soudkyně Králové známé z kauzy Jany Nečasové

-

dnes 08:54 aktualizováno Ministr spravedlnosti Robert Pelikán...

ČSSD nabídla dědicům právníka Altnera 180 miliónů jako mimosoudní vyrovnání

-

dnes 08:28 ČSSD nabídla dědicům zesnulého právníka Zdeňka Altnera...

V babyboxu ve Strakonicích našli holčičku

-

dnes 06:09 Do strakonického babyboxu v noci na čtvrtek někdo...

Státní zástupci prověřují nemocnice i pojišťovny kvůli bonusům

-

dnes 05:00 Kam mizí milióny, které nemocnice inkasují ze slev od...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby