Domácí

ODS a ČSSD ve sporu, kdo chtěl zničit malé strany

25.8.2006 15:25 Občanští a sociální demokraté si předhazují, kdo uvažoval o přijetí volebního zákona, jenž by vedl k likvidaci menších politických stran. Šéf ODS Mirek Topolánek v otevřeném dopisu ubezpečil šéfa lidovců Miroslava Kalouska, že občanští demokraté takové změny navzdory tvrzení ČSSD nepodporovali.

ODS podle Topolánka nechystala ani seznam rozdělení moci ve státě, státem ovládaných podnicích a organizacích mezi občanské a sociální demokraty, napsal předseda ODS Topolánek v otevřeném dopise šéfovi lidovců Kalouskovi před pátečním zasedáním celostátního výboru KDU-ČSL.

Otevřený dopis Topolánka Kalouskovi si můžete přečíst ZDE.

"Plně respektuji suverénní rozhodování KDU-ČSL o postupu, jaký zvolí při plnění svého volebního programu a předvolebních slibů. Jde mi pouze o to, aby toto rozhodnutí orgánů KDU-ČSL bylo učiněno na základě pravdivých a úplných informací, nikoli záměrných dezinformací a lží, které se týkají údajných záměrů ODS," napsal Topolánek v dopise.

Souhrn článků o jednání ČSSD a KDU-ČSL o vládě
ČSSD: přepustíme lidovcům vnitro, netrváme na Rathovi
Lidovci v některých krajích se bouří proti Kalouskovi
ČSSD sázela na lidovce již několik dnů
Kalousek je pro vládu s ČSSD tolerovanou komunisty
ČSSD končí s ODS, o vládě bude jednat s lidovci

Z Topolánkova dopisu vyplývá, že změnu volebního systému, který by znevýhodnil malé strany, silně prosazovala ČSSD. ODS na posledním jednání s Paroubkem a vedením ČSSD v Hrzánském paláci jasně deklarovala, že na to nepřistoupí, napsal šéf ODS.

Podle sociálních demokratů totiž ODS po celou dobu neříkala veřejnosti pravdu, neboť prý byla po celou dobu ochotna se s ČSSD dohodnout na přechodu na čistý většinový volební systém, který by při zvýšení hranice pro vstup do parlamentu na 10 až 15 procent znamenal pro malé strany praktickou likvidaci a ohrozilo by to i komunisty. Tento systém však byl pro soc. dem. nepřijatelný, ODS to však údajně chtěla utajit do poslední chvíle, tedy až do podpisu dohody obou stran.

nig, Novinky, ČTK, Právo

nahoru

Domácí:

Babiš jednal v Sofii s Borisovem o Schengenu, rozpočtu EU i migrační krizi

-

dnes 12:28 Premiér Andrej Babiš (ANO) v pondělí dopoledne jednal v...

Lavinu v Krkonoších mohl uvolnit skialpinista, podle záchranářů ho zřejmě zavalila

-

dnes 11:17 Lavinu dlouhou 170 metrů, která se v pátek uvolnila v...

Meteorologové varují před ledovkou

-

dnes 10:55 aktualizováno Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v...

Mrazivé počasí vystřídá oteplení, bude až osm stupňů

-

dnes 08:07 Mnoho míst v České republice sevřel v pondělí ráno...

NKÚ odhalil na ministerstvu pro místní rozvoj chyby v účetnictví za miliardy

-

dnes 07:30 aktualizováno Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR)...

Drahoš: Jsme silná země pro zvládnutí migrace, ale rozhodovat musíme sami

-

dnes 03:30 Prezidentský kandidát Jiří Drahoš nesouhlasí s tím, aby...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby