Kultura

Scorpions přilákali na Benátskou noc 13 000 lidí

29.7.2006 19:59 Kolem 13 000 fanoušků přilákala legendární německá rocková skupina Scorpions v pátek večer do Malé Skály na Jablonecku. Koncert vedle řeky Jizery se protáhl o 20 minut až do 23:30. Došlo i na hit Wind Of Change. Na pódium si Scorpions objednali 300 kilogramů drceného ledu. Využili ho na chlazení nápojů a zpěvák skupiny ho měl kvůli osvěžování vzduch v šatně.

"Od pátečního rána bylo v Malé Skále tropické vedro, ale kolem 17:00 návštěvníky Benátské noci ochladil déšť. Teplota se večer a v noci pohybovala okolo příjemných dvaceti stupňů," řekl pořadatel maloskalského hudebního festivalu Benátská noc Pavel Mikez.

Počasí je letos moudřejší než vloni

Loni kvůli neobyčejně silnému sobotnímu lijáku odpadl celý nedělní program Benátské noci. Přírodní amfiteátr pokrývala voda a nánosy bahna. Podle Mikeze meteorologové předpovídají na sobotu a neděli pouze přeháňky a oblačné počasí. [celá zpráva]

Kromě jiného vystoupí české skupiny Chinaski, Mig 21, slovenská kapela No Name nebo Aneta Langerová. Největší hudební festival v Libereckém kraji trvá do nedělních 20:00.

Do Malé Skály raději vlakem

Na bezpečnost dohlížejí na Benátské noci kromě 150 pořadatelů také posílené policejní hlídky a kriminalisté.

"Od pátku jsme v Malé Skále nezaznamenali žádné problémy," uvedl operační důstojník jablonecké policie. V obci přibyla oproti loňskému roku dvě velká parkoviště na loukách, kam se vejde 1000 aut.

Mikez návštěvníkům doporučuje, ať do Malé Skály přijedou vlakem. České dráhy vypraví posílené spoje a v Malé Skále zastaví rovněž rychlíky.

ČTK

nahoru

Kultura:

Kořeny bigbítu. První česká rocková alba připomíná kompilace Beat (Al)Boom

-

včera 16:54 Skupiny jako Matadors, Framus Five, Atlantis,...

Pražské orchestry uctily Bernsteina

-

včera 15:25 Letos si připomínáme 100 let od narození amerického...

Soul-jazzový sen. Gregoryho Portera doprovodí český varhaník Pivec

-

včera 14:20 Slavný americký zpěvák a dvojnásobný držitel Grammy...

RECENZE: Film plný překvapení, napětí a citů. Do kin jde vítěz Zlatých glóbů, Tři Billboardy kousek za Ebbingem

-

včera 12:44 Jednou z filmových událostí roku 2017 je drama...

RECENZE: Jak to bylo na Titaniku

-

včera 11:15 Pražské divadlo Kalich uvedlo v české premiéře komedii...

Film o teroru v Bataclanu vyvolal skandál, ale nakonec půjde do vysílání

-

včera 10:50 Devadesát lidí nepřežilo řádění teroristů na koncertě...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby