Kultura

Scorpions přilákali na Benátskou noc 13 000 lidí

29.7.2006 19:59 Kolem 13 000 fanoušků přilákala legendární německá rocková skupina Scorpions v pátek večer do Malé Skály na Jablonecku. Koncert vedle řeky Jizery se protáhl o 20 minut až do 23:30. Došlo i na hit Wind Of Change. Na pódium si Scorpions objednali 300 kilogramů drceného ledu. Využili ho na chlazení nápojů a zpěvák skupiny ho měl kvůli osvěžování vzduch v šatně.

"Od pátečního rána bylo v Malé Skále tropické vedro, ale kolem 17:00 návštěvníky Benátské noci ochladil déšť. Teplota se večer a v noci pohybovala okolo příjemných dvaceti stupňů," řekl pořadatel maloskalského hudebního festivalu Benátská noc Pavel Mikez.

Počasí je letos moudřejší než vloni

Loni kvůli neobyčejně silnému sobotnímu lijáku odpadl celý nedělní program Benátské noci. Přírodní amfiteátr pokrývala voda a nánosy bahna. Podle Mikeze meteorologové předpovídají na sobotu a neděli pouze přeháňky a oblačné počasí. [celá zpráva]

Kromě jiného vystoupí české skupiny Chinaski, Mig 21, slovenská kapela No Name nebo Aneta Langerová. Největší hudební festival v Libereckém kraji trvá do nedělních 20:00.

Do Malé Skály raději vlakem

Na bezpečnost dohlížejí na Benátské noci kromě 150 pořadatelů také posílené policejní hlídky a kriminalisté.

"Od pátku jsme v Malé Skále nezaznamenali žádné problémy," uvedl operační důstojník jablonecké policie. V obci přibyla oproti loňskému roku dvě velká parkoviště na loukách, kam se vejde 1000 aut.

Mikez návštěvníkům doporučuje, ať do Malé Skály přijedou vlakem. České dráhy vypraví posílené spoje a v Malé Skále zastaví rovněž rychlíky.

ČTK

nahoru

Kultura:

Dirtyphonics: Naše hudba má kalifornskou atmosféru

-

dnes 07:49 Pražský klub Roxy oslaví dvacáté páté výročí sérií...

1st Choice došli po patnácti letech k nové svěžesti

-

včera 10:58 Devět let trvalo, než pražská rocková skupina 1st...

Zemřel zpěvák Charles Bradley

-

včera 07:30 Video: aktualizováno Americký funkový a soulový...

Těžkej Pokondr: Baví nás parodie, jsme mejdanová parta

-

včera 07:13 Těžkej Pokondr jsou Miloš Pokorný a Roman Ondráček. Od...

RECENZE: Instinct nabízí i skladby na první dobrou

-

23.9. 13:14 Slovensko-česká skupina Instinct je ve svém činění...

Za doby Borga a McEnroea byl tenis zábavnější

-

23.9. 06:59 Osmatřicetiletý herec Sverrir Gudnason už má doma dvě...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby