AutoMoto

Automobilové speciality: Elfin MS8 Streamliner

28.7.2006 12:37 Australský výrobce sportovních automobilů Elfin Sports Cars představil další svůj výrobek. Po několika replikách Lotusu Super Seven nyní přichází pod taktovkou legendárního Toma Walkinshawa zcela originální vůz MS8 Streamliner.

V našem seriálu automobilových specialit, tedy vozů, které nikdy na našich silnicích neuvidíme, zatím nebyl model od protinožců. Elfin tak má prvenství. Jistě však nebude poslední, protože v Austrálii je několik dalších zajímavých malých automobilek, které postupně projdeme.

Elfin MS8 Streamliner je klasický dvousedadlový sporťák standardní kompozice. Na ocelovém rámu je usazená karoserie z karbonových vláken, plastů a hliníku. Vůz je tradičním roadsterem s kabinou posunutou co nejvíc vzad, aby vpředu zbylo místo pro motor. Jeho těžiště musí být co nejdál za přední nápravou pro co nejlepší rozložení hmotnosti na nápravy. Zvlášť, když se sem umístí ohromný vidlicový osmiválec z produkce firmy Holden o objemu 5,7 l s výkonem 245 kW.

Výkon je přenášen kardanovou hřídelí na zadní kola. Velmi lehká karoserie (provozní hmotnost činí 1050 kg) o délce 3500 mm a šířce 1710 mm dokáže jistě uhánět "s větrem o závod". Jenže to se my můžeme zatím jen dohadovat. Výrobce totiž takticky o jízdních výkonech mlčí.

jč, Novinky

nahoru

AutoMoto:

Malý Mercedes narostl pro Číňany do velkých rozměrů

-

dnes 10:17 Video: Řada A patří v kategorii Mercedesu na spodní...

A ještě jedna Fiesta. Tentokrát jako užitkové auto

-

dnes 09:36 Nabídka malých užitkových aut byla vždy bohatší, než je...

Sportovní Fiesta ST zamířila do prodeje

-

dnes 08:44 Tuzemský dovozce Fordu zveřejnil ceník sportovní Fiesty...

Volkswagen ukázal v Pekingu nový Touareg a sedan pouze pro Čínu

-

včera 17:16 Obrazem: Volkswagen na právě zahájeném autosalonu v...

Kladivo na Rolls-Royce, Mercedes v Číně ukázal koncept obřího SUV

-

včera 15:24 Video: O tom, že Mercedes přiveze na pekingský...

Zbavuje se BMW klasických ledvinek? Náhrada vypadá jako Kia

-

včera 14:54 Upoutávka na představení konceptu prvního elektrického...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby