AutoMoto

Automobilové speciality: Elfin MS8 Streamliner

28.7.2006 12:37 Australský výrobce sportovních automobilů Elfin Sports Cars představil další svůj výrobek. Po několika replikách Lotusu Super Seven nyní přichází pod taktovkou legendárního Toma Walkinshawa zcela originální vůz MS8 Streamliner.

V našem seriálu automobilových specialit, tedy vozů, které nikdy na našich silnicích neuvidíme, zatím nebyl model od protinožců. Elfin tak má prvenství. Jistě však nebude poslední, protože v Austrálii je několik dalších zajímavých malých automobilek, které postupně projdeme.

Elfin MS8 Streamliner je klasický dvousedadlový sporťák standardní kompozice. Na ocelovém rámu je usazená karoserie z karbonových vláken, plastů a hliníku. Vůz je tradičním roadsterem s kabinou posunutou co nejvíc vzad, aby vpředu zbylo místo pro motor. Jeho těžiště musí být co nejdál za přední nápravou pro co nejlepší rozložení hmotnosti na nápravy. Zvlášť, když se sem umístí ohromný vidlicový osmiválec z produkce firmy Holden o objemu 5,7 l s výkonem 245 kW.

Výkon je přenášen kardanovou hřídelí na zadní kola. Velmi lehká karoserie (provozní hmotnost činí 1050 kg) o délce 3500 mm a šířce 1710 mm dokáže jistě uhánět "s větrem o závod". Jenže to se my můžeme zatím jen dohadovat. Výrobce totiž takticky o jízdních výkonech mlčí.

jč, Novinky

nahoru

AutoMoto:

Když supersport oslavuje Fiat

-

včera 08:13 Video: Spojení slov Pagani a Fiat se až doteď mohlo...

Rychlý test Porsche Cayenne na českých silnicích: nejslabší neznamená špatné

-

16.12. 12:36 Po mezinárodní prezentaci na Krétě jsme dostali...

Elektrifikaci aut potáhnou firmy

-

16.12. 08:03 Firmy většinou nejrychleji reagují na automobilové...

Unikátní ferrari diktátora Peróna je na prodej

-

15.12. 13:50 Obrazem: Na pařížském autosalonu v roce 1952 se Juanu...

Nejmenší automyčka na světě má za úkol pořádně otestovat lak

-

15.12. 11:41 Video: I když počítačové simulace dokážou dnes...

BMW v Sokolově postaví polygon pro testování autopilotů. Práci tam najdou stovky lidí

-

15.12. 11:20 aktualizováno Německá automobilka BMW se chystá v...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby