Zahraniční

V Pacifiku se potápí velká loď s pěti tisíci auty

25.7.2006 09:34 Americká pobřežní stráž spolu s Národní gardou u Aleutských ostrovů v úterý zachránila 23 námořníků z potápějící se lodi. Dvousetmetrové plavidlo Cougar Ace přepravovalo z Japonska do Kanady 4800 aut a 500 tun oleje. Loď začala nabírat vodu už v neděli a leží téměř na boku.

Na pomoc posádce singapurské lodi, které se na rozbouřené moře nepodařilo spustit záchranné čluny, vyletěly dva záchranné vrtulníky Pave Hawk, doprovázené dvěma tankovacími letadly. Vrtulníky vyzvedly námořníky z paluby. "Naším hlavním zájmem je dostat posádku z lodi," řekl před akcí člen pobřežní stráže Thomas McKenzie.

Čluny, které shodily záchranné vrtulníky pro posádku při prvním letu, nemohli námořníci použít kvůli velkým vlnám. Jeden nebyl ani v jejich dosahu, druhý skončil pod nakloněným bokem. Selhal i pokus dalšího plavidla loď zachytit a zabránit dalšímu naklánění.

Klinutím mapu zvětšíteFoto: NOVINKY/Ondřej Lazar Krynek s použitím Google maps

Námořníci se dostali do problémů už v neděli. Signál SOS vyslali v pondělí. Podle agentury DPA má loď proražený bok. Jak došlo k nehodě, se zatím neví. Jeden námořník je zraněný, má zlomenou nohu. Na 370 kilometrů vzdálených Aleutských ostrovech je už přípavena klinika, protože námořníci mohou být podchlazeni.

Novinky, ČTK, DPA, CNN

nahoru

Zahraniční:

Kříže do všech zemských úřadů, rozhodla bavorská vláda

-

dnes 05:33 U vchodů do všech zemských úřadů ve spolkové republice...

Kadyrov obhajoval polygamii, Alláh čtyři ženy povolil

-

dnes 04:54 Vůdce autonomního Čečenska Ramzan Kadyrov veřejně...

V Arizoně havarovala stíhačka F-16

-

včera 22:38 Při pokusu nouzově přistát na malém letišti v úterý u...

Nacistická nevěsta Zschäpeová nebyla spolupachatelka, tvrdí obhájci

-

včera 21:39 V Mnichově začaly v úterý odpoledne závěrečné řeči...

Trump má problém se svou ambasadorkou v OSN

-

včera 21:11 Prezident USA Donald Trump je náruživým televizním...

Británie zamítla přepravu nevyléčitelně nemocného dítěte do Vatikánu

-

včera 21:07 Britský soud v úterý vyloučil přepravu nevyléčitelně...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby