AutoMoto

Automobilové speciality: Factory Five Racing GTM

1.8.2006 11:07 Dalším americkým vozem v našich specialitách na čtyřech kolech je Factory Five Racing GTM. Tenhle vůz je vyloženě závoďák. Jeho stavba a konstrukce se vyhnuly jakémukoliv líbivému podbízení a jde si tvrdě za svým cílem - lehkost a účelnost.

Trubkový rám s plastovou karoserií bez jakýchkoli výstřelků skrývá tu pravou Ameriku. Základ je totiž brán z nového Chevroletu Corvette C6. Podvozek a pružení však samozřejmě prošlo speciální úpravou, kterou je možné vidět na závodních automobilech. Ve středu uložený motor pochází z produkce GM - jedná se o ohromný vidlicový osmiválec o objemu 5,7 l s výkonem 257 kW v případě slabší verze, nebo po úpravách velmi slušných 378 kW. Jen 20 kg přes tunu vážící vůz s tímto agregátem tak má velmi slušné vlastnosti. Na stovku zvládne vystřelit z klidu za 3,5 s. Maximální rychlost výrobce neudává.

Automobil je určen především pro závodní tratě. Přísně aerodynamická karoserie má z vzor sportovní vozy z vytrvalostních závodů, ale přidává jim něco navíc. Prostornější kabina pojme i dva solidně urostlé cestující a nezapomnělo se ani na komfort odvětrávání. Teploty kolem šedesáti stupňů celsia, které musí snášet závodníci s řvoucími motory za sedadly je zde nemyslitelný. Výrobce dokáže do vozu dodat i klimatizaci, elektricky stahovatelná okénka a slušně vybavený interiér. To dokazuje, že nejen na závodních tratích je možné Factory Five Racing GTM najít.

jč, Novinky

nahoru

AutoMoto:

Pagani plánuje elektro-supersport

-

dnes 15:21 Italská automobilka Pagani nekončí s benzínovými...

Lexus ES: novinka, která vyřadí model GS

-

dnes 13:59 Video: I pro Lexus je Čína extrémně důležitým trhem, a...

Potvrzeno: nové SUV pro Čínu se jmenuje Kamiq

-

dnes 12:01 Nové kompaktní SUV určené výhradně pro čínský trh...

Číňané dostanou od Američanů nový hybrid i elektromobil

-

dnes 11:19 Čína se chce postupně zbavit spalovacích motorů, je...

I Mazda říká, že naftových motorů se nevzdá

-

dnes 10:33 Stále více představitelů značek se pro média nechává...

BMW odtajnilo model M2 Competition. Má 410 koní, manuální převodovka zůstala

-

dnes 09:48 Obrazem: Verze M2 byla s cenovkou 1,5 miliónu korun...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby