AutoMoto

Automobilové speciality: Factory Five Racing GTM

1.8.2006 11:07 Dalším americkým vozem v našich specialitách na čtyřech kolech je Factory Five Racing GTM. Tenhle vůz je vyloženě závoďák. Jeho stavba a konstrukce se vyhnuly jakémukoliv líbivému podbízení a jde si tvrdě za svým cílem - lehkost a účelnost.

Trubkový rám s plastovou karoserií bez jakýchkoli výstřelků skrývá tu pravou Ameriku. Základ je totiž brán z nového Chevroletu Corvette C6. Podvozek a pružení však samozřejmě prošlo speciální úpravou, kterou je možné vidět na závodních automobilech. Ve středu uložený motor pochází z produkce GM - jedná se o ohromný vidlicový osmiválec o objemu 5,7 l s výkonem 257 kW v případě slabší verze, nebo po úpravách velmi slušných 378 kW. Jen 20 kg přes tunu vážící vůz s tímto agregátem tak má velmi slušné vlastnosti. Na stovku zvládne vystřelit z klidu za 3,5 s. Maximální rychlost výrobce neudává.

Automobil je určen především pro závodní tratě. Přísně aerodynamická karoserie má z vzor sportovní vozy z vytrvalostních závodů, ale přidává jim něco navíc. Prostornější kabina pojme i dva solidně urostlé cestující a nezapomnělo se ani na komfort odvětrávání. Teploty kolem šedesáti stupňů celsia, které musí snášet závodníci s řvoucími motory za sedadly je zde nemyslitelný. Výrobce dokáže do vozu dodat i klimatizaci, elektricky stahovatelná okénka a slušně vybavený interiér. To dokazuje, že nejen na závodních tratích je možné Factory Five Racing GTM najít.

jč, Novinky

nahoru

AutoMoto:

Elektrifikaci aut potáhnou firmy

-

dnes 08:03 Firmy většinou nejrychleji reagují na automobilové...

Unikátní ferrari diktátora Peróna je na prodej

-

včera 13:50 Obrazem: Na pařížském autosalonu v roce 1952 se Juanu...

Nejmenší automyčka na světě má za úkol pořádně otestovat lak

-

včera 11:41 Video: I když počítačové simulace dokážou dnes...

BMW v Sokolově postaví polygon pro testování autopilotů. Práci tam najdou stovky lidí

-

včera 11:20 aktualizováno Německá automobilka BMW se chystá v...

Nová doba: Renault koupil podíl v knižním nakladatelství

-

včera 09:12 To, že automobilky investují do výpočetních a...

EuroNCAP ukázal kompletní výsledky testů. Pět hvězdiček získala čtyři auta

-

14.12. 17:00 Nejnovější sada výsledků nárazových testů EuroNCAP...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby