Ekonomika

Z kolapsu fotbalistů mají radost sázkové kanceláře

obrazek

Z prohry českých fotbalistů netruchlí majitelé sázkových kanceláří. Ilustrační foto

FOTO: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

17.6.2006 20:27 Zatímco čeští fanoušci nadšením po prohře národního týmu s Ghanou na fotbalovém šampionátu neoplývají, sázkové kanceláře udělaly vynikající obchod. Čeští fandové si vsadili více než 50 miliónů korun na vítězství ČR s Ghanou, jejich tipy však nevyšly a tak jejich vklady poputují na konta sázkových kanceláří.

Podle Tipsportu 99 procent sázkařů věřilo v neprohru českých reprezentantů. Očekávání ale čeští fotbalisté nenaplnili a prohráli 0:2. Na vítězství Ghany šlo přitom pouhých 200 tisíc korun z 22 milionů, které lidé vsadili u Fortuny.

"V sobotu v 15:00 byl celkový vklad na zápas Česka s Ghanou přes 22 miliónů korun," sdělil hlavní bookmaker Fortuny Michal Hanák s tím, že na zápas bylo vsazeno více než 350 tisíc tiketů. "Ve špičce, která byla v sobotu mezi devátou a jedenáctou hodinou, jsme každou vteřinu přijali přes 250 sázenek," dodal Hanák.

Podle Lubomíra Ježka z Tipsportu hovořily poslední údaje o 15 vsazených miliónech, v sumě ale nebyla započítána sobota. Mnozí fotbaloví fajnšmekři přitom sází až před zápasem. "Odhad může být ještě o dva až tři miliony vyšší," řekl Ježek.

Podle něj sázející rovněž výrazně věřili českým fotbalistům. Přes 80 procent sázkařů vsadilo na jejich vítězství, dalších 19 na výhru, nebo remízu. Jen procento lidí si myslelo, že zvítězí Ghana, na jejíž výhru Tipsport vypsal kurz šest ku jedné.

Novinky, ČTK

nahoru

Ekonomika:

Milióny mladých nezaměstnaných budou migrovat za prací, ukázala studie

-

dnes 10:50 Na celém světě je bez práce 70,9 miliónu lidí ve věku...

Budovy Transgas v centru Prahy nebudou památkou. Majitel je může zbourat

-

dnes 10:41 Brutalistní komplex Transgas na Vinohradské třídě v...

Trumpova vláda se snaží zablokovat fúzi AT&T a Time Warner

-

dnes 09:31 Americké ministerstvo spravedlnosti podalo žalobu,...

U dotací na kotle přibude kontrol

-

dnes 04:08 Ministerstvo životního prostředí (MŽP) chce v reakci na...

Ani Praha, ani Bratislava. Klíčové agentury EU se po brexitu z Londýna přestěhují jinam

-

včera 18:46 aktualizováno Evropský orgán pro bankovnictví (EBA),...

Nezaměstnanost na Slovensku klesla na historické minimum

-

včera 15:25 Nezaměstnanost na Slovensku klesla v říjnu na 6,14...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby